Q6600 ve Geforce 210 sisteme Linux Dağıtımı önerisi

PhoenixTech

Hectopat
Linux dağıtımı kullanmak istiyorum. Fakat bir türlü alışamadım. Linux Mint kurmuştum hem kasma hissi vardı hem de kulaklıkta çık çık sesleri geliyordu. Windows 10'dan daha yavaş çalışıyordu. Açılış ekranı 640x480 gibi kötü bir çözünürlüktü ve birçok programı kurarken paket açılamadı gibi bir hata verip kurulmuyordu. Böyle olunca GNU/LİNUX'tan soğudum. Sizden daha az sorun yaşayacağım dağıtım önermenizi istiyorum. @SUBMITTER hocam yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemci: Q6600
GPU: GeForce 210
RAM: 4 GB DDR3 (1333)
SSD: 120 GB Gigabyte

Gündelik hocam oyun amacım yok. Discord + tarayıcı bunları karşılasın yeterli.

Denedim çoğunda uygulama açılmadı stabil değildi.

O halde ufak bir distrojumperlık yapabilirsin. Ben Arch kullanıcısıyım ve inanılmaz görsellik ve kişiselleştirilme bağımlısıyım. Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Saf Arch yerine endeavouros ya da Manjaro deneyebilirsin(Arch tabanlı dağıtımlar), kurulumları daha basittir Manjaro daha kullanıcı dostudur. Son kullanıcı odaklı Zorin OS da güzel bir tercih olabilir. Arch'ı genelde yeni başlayanlara önermem ancak düşük sistemlerde iyi çalışır.

O halde ufak bir distrojumperlık yapabilirsin. Ben Arch kullanıcısıyım ve inanılmaz görsellik ve kişiselleştirilme bağımlısıyım. Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Saf Arch yerine endeavouros ya da Manjaro deneyebilirsin(Arch tabanlı dağıtımlar), kurulumları daha basittir Manjaro daha kullanıcı dostudur. Son kullanıcı odaklı Zorin OS da güzel bir tercih olabilir. Arch'ı genelde yeni başlayanlara önermem ancak düşük sistemlerde iyi çalışır.
Manjaro kullanmak istiyorum hocam araştırmıştım daha önce. Dualboot olur değil mi?

Manjaro kullanmak istiyorum hocam araştırmıştım daha önce. Dualboot olur değil mi?

Elle uğraşman gerekebilir, archcraft kurabilirsin. Hem görsel olarak tatmin edici hem de tam kullanımı optimize edilmiş. Pencere yöneticisi kullanmak istemezsen bspwm yerine Openbox'ı seçersin giriş ekranında. Archcraftda Windows grub menüsüne otomatik geliyor, Manjaro'da da öyle mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı