Q6600 ve Geforce 210 sisteme Linux Dağıtımı önerisi

Linux Mint kurmuştum hem kasma hissi vardı

Nvidia sürücü yükleyerek ve basit bir çekirdek güncellemesi ile çözülebilecek bir sorun.

hem de kulaklıkta çık çık sesleri geliyordu.

Farklı bir dağıtım yüklesen de benzer sorunu yaşarsın, çözümü zaten senin açtığın konuda mevcut. Dağıtımla bir alakası yok yani. Çözüldü: Kulaklıkta anlık patlama sesi

Açılış ekranı 640x480 gibi kötü bir çözünürlüktü

Basit bir grub yapılandırmasıyla bu sorun çözülebilir. Konu açarsın.

birçok programı kurarken paket açılamadı gibi bir hata verip kurulmuyordu.

Anlatmaya çalıştığın paket kilidi ile ilgili bir durumdur. Şuna benzer bir sebepten kaynaklıdır, yani paket yöneticisinin farklı bir uygulama tarafından kullanılmasıyla. Çözüldü: Mint güncelleme yöneticisi tıkanıyor

Hemen her tabandaki paket yönetici, paket yüklersen paket yönetimini kilitler. Yeni bir işlem için, diğerinin bitmesini beklemelisin.

Nvidia sürücü yükleyerek ve basit bir çekirdek güncellemesi ile çözülebilecek bir sorun.

Farklı bir dağıtım yüklesen de benzer sorunu yaşarsın, çözümü zaten senin açtığın konuda mevcut. Dağıtımla bir alakası yok yani. Çözüldü: Kulaklıkta anlık patlama sesi

Basit bir grub yapılandırmasıyla bu sorun çözülebilir. Konu açarsın.

Anlatmaya çalıştığın paket kilidi ile ilgili bir durumdur. Şuna benzer bir sebepten kaynaklıdır, yani paket yöneticisinin farklı bir uygulama tarafından kullanılmasıyla. Çözüldü: Mint güncelleme yöneticisi tıkanıyor

Hemen her tabandaki paket yönetici, paket yüklersen paket yönetimini kilitler. Yeni bir işlem için, diğerinin bitmesini beklemelisin.
Hocam evet kulaklık sorunun sizin sayenizde hallettim. Mint'i tekrar kuracağım sorun yaşadıkça konu açar etiketlerim o zaman. Hocam Mint'te ki görünümü sevemedim herkes Masaüstünü atıyor çok daha güzel nasıl yapıyorlar bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı