Q8200 sisteme işletim sistemi önerisi

SSD'ye kurulduğu durumda Windows 10 fazla yavaş olmadan çalışır diye düşünüyorum. Ancak işlemci zayıf kalacağı için arada donmalar, yavaşlamalar olabilir.

Windows kullanmak zorunda bırakan bir yazılım kullanmıyorsanız Linux Mint, Ubuntu gibi Linux dağıtımlarına yönelebilirsiniz. Özellikle Linux Mint, arayüz olarak Windows'a benzerlik göstermekte ve bu durum öğrenme sürecini kolaylaştırmakta.
Linux Mint Masaüstü.png

SSD'ye kurulduğu durumda Windows 10 fazla yavaş olmadan çalışır diye düşünüyorum. Ancak işlemci zayıf kalacağı için arada donmalar, yavaşlamalar olabilir.

Windows kullanmak zorunda bırakan bir yazılım kullanmıyorsanız Linux Mint, Ubuntu gibi Linux dağıtımlarına yönelebilirsiniz. Özellikle Linux Mint, arayüz olarak Windows'a benzerlik göstermekte ve bu durum öğrenme sürecini kolaylaştırmakta.
Eki Görüntüle 2195461
Hocam Windowsa alışıksa wubuntu kursun bence.

Hocam Windows'a alışıksa Wubuntu kursun bence.
Windows'un görünümünü kopyalayan dağıtımlar yerine kendine öz bir tasarım kullanan dağıtımları kullanmaktan yanayım. Ayrıca herkesin ihtiyaç duymayabileceği Microsoft Teams, OneDrive gibi uygulamalarla birlikte geliyor.

Zaten alışılacak fazla bir şey yok. Linux Mint yeni kullanıcılar için oldukça keşfedilebilir bir dağıtım. Benim de ilk deneyimim Linux Mint ile olmuştu. Sıfır Linux bilgisi ile 1-2 saat içerisinde kurcalayarak basit düzeyde ayarlarımı yapıp, programlarımı kurup, kullanmaya başlamıştım.

Windows 10 Super Lite veya Windows 10'un hangi sürümü uygundur?
Windows 10'un herhangi bir sürümünü kurabilirsiniz. Home ve Pro arasında gözle fark edilir bir performans farkı göremedim ben. "Super Lite" gibi Microsoft tarafından yapılmayan sürümleri hiç kullanmadım, bu yüzden onlar hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Windows 10'un herhangi bir sürümünü kurabilirsiniz. Home ve Pro arasında gözle fark edilir bir performans farkı göremedim ben. "Super Lite" gibi Microsoft tarafından yapılmayan sürümleri hiç kullanmadım, bu yüzden onlar hakkında bir şey diyemeyeceğ

Windows 10'un herhangi bir sürümünü kurabilirsiniz. Home ve Pro arasında gözle fark edilir bir performans farkı göremedim ben. "Super Lite" gibi Microsoft tarafından yapılmayan sürümleri hiç kullanmadım, bu yüzden onlar hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Ltsc sürümleri nasıldır hocam

LTSC sürümleri nasıldır hocam?
Bazı şeylerin çıkarıldığı sürümlerdir. En belirgini Microsoft Store bulunmuyor. Microsoft Store'a ihtiyacınız yoksa kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı