Q8300 sistem için en stabil işletim sistemi sürümü nedir?

Yağızwow

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Windows 10 üzerine sistemim için optimize bir işletim sistemi sürümü arıyorum. Şu an 20h1 kullanıyorum (20H1 20H2 22H2 vs. vs.)
Sistemim şu şekilde;
4 GB RAM.
GT9500 ekran kartı.
500GB SSD.
Intel Quad Q8300 2.5 GHz işlemci.

Son düzenleme:
Şu an windows 10 20h1 kullanıyorum. 20H1 kullandığım için diyorum arkadaşlar iyi okuyun lütfen... 20h1 değilde mesela 22h2 ye geçsen daha iyi olur falan filan diye tavsiye istedim. Araştırdığım kadarıyla 20h1 de optimizasyon sorunu varmış.

Şu an Windows 10 20H1 kullanıyorum. 20H1 kullandığım için diyorum arkadaşlar iyi okuyun lütfen... 20H1 değil de mesela 22H2'ye geçsen daha iyi olur falan filan diye tavsiye istedim. Araştırdığım kadarıyla 20H1 de optimizasyon sorunu varmış.

SSD yok, 4 GB RAM... Yani sen bunların hiçbirini kullanmasan çok daha iyi. 22H2'ye geçmek sana zarardan başka bir şey getirmez. Bu arada optimizasyonla alakalı sıkıntın nedir?

Senin okuduğunu anladığını düşünmüyorum dostum. İyi oku 500GB SSD yazıyor :D

Geç kardeşim geç sen, sürümler arasında bir şey fark ettiğini bile senden öğrendim. Windows 8.1 4 GB RAM ile boşta neredeyse 1.5 GB RAM bile tüketmiyordu. Öyle bir sistemde de oynayacağın oyunlar zaten belli daha iyi performans verir ben bunu savunuyorum.

Geç kardeşim geç sen, sürümler arasında bir şey fark ettiğini bile senden öğrendim. Windows 8.1 4 GB RAM ile boşta neredeyse 1.5 GB RAM bile tüketmiyordu. Öyle bir sistemde de oynayacağın oyunlar zaten belli daha iyi performans verir ben bunu savunuyorum.
Söylediğin şeylerin bence farkında değilsin tutarsız şeyler söylüyorsun. "22H2'ye geçmek sana zarardan başka bir şey getirmez" cümlesini kurup "sürümler arasında bir şey fark ettiğini bile senden öğrendim" demen çok ütopik. Şu an 20h1 windows 10 kullanmaktayım bu sistemle. Boşta 1.7 ram kullanıyor. Steamde aktif olarak oynadığım bir kaç oyun var. Onları da oynayamadıktan sonra 8.1 kurmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Haksız mıyım? 2004 sürümü olduğu için insanlar oldukça şikayetçi olmuş forumda araştırmanı öneririm. Hayırlı işler.

Geri
Yukarı