Q9300 GT 710 darboğaz sorunu

efeylcnky

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar bilgisayarımda darboğaz var. Sistemimdeki tüm parçalar birbiriyle uyumlu ama çok garip bir şekilde darboğaz oluyor. GTA 5 de CS:GO'da ve Valorant'ta denedim hepsinde de vardı ayarları yükseltince geçiyor fakat bu sefer de FPS'im düşük olduğu için oynayamıyorum. Sistemi aşağıya yazıyorum.
•Asus P5KPL am SE.
•Q9300
•Msi GT710 2 GB.
•Kingston DDR2 4 GB RAM (2+2)
•Everest 350W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçta düşük ayar işlemciye, yüksek ayar ekran kartına yük bindirir. Ekran kartınızı biraz daha güçlendirin. 650, 750 gibi bir modele geçerseniz sorun düzelecektir diye düşünüyorum.

Sonuçta düşük ayar işlemciye, yüksek ayar ekran kartına yük bindirir. Ekran kartınızı biraz daha güçlendirin. 650, 750 gibi bir modele geçerseniz sorun düzelecektir diye düşünüyorum.
Hocam anlamadım GTX 750'ye mi geç diyorsunuz? Darboğaz yapmaması lazım. GT 710 low profile bir kart. İşlemci değiştirebilirsin.

Hocam anlamadım GTX 750'ye mi geç diyorsunuz? Darboğaz yapmaması lazım. GT 710 low profile bir kart. İşlemci değiştirebilirsin.
Evet GTX 650, 750 olabilir. Dediğim gibi düşük ayar işlemciye, yüksek ayar GPU'ya yük bindirir. Siz darboğazı yok etmek için GPU'ya yük bindiriyorsunuz ama güçsüz bir kart olduğu için o yükü kaldıramıyor.

Hocam anlamadım GTX 750'ye mi geç diyorsunuz? Darboğaz yapmaması lazım. GT 710 Low profile bir kart. İşlemci değiştirebilirsin.

Hocam işlemcimi değiştim zaten eskiden Q6600 vardı yine aynı problemi yaşıyordum.
Evet GTX 650, 750 olabilir. Dediğim gibi düşük ayar işlemciye, yüksek ayar GPU'ya yük bindirir. Siz darboğazı yok etmek için GPU'ya yük bindiriyorsunuz ama güçsüz bir kart olduğu için o yükü kaldıramıyor.

Hocam ama bu parçalar birbirine aşırı derecede uyumlu ben bu darboğazı niye yapıyor onu merak ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı