Q9400 2.47 GHz'yi geçmiyor

kasgar

Hectopat
Q9400 işlemcim var temel hızı 2.66 ben OC ile 3.00 GHz'ye kadar çıkardım ama ne kadar çıkartırsam çıkartayim hızı 2.47 GHz'yi geçmiyor.

Çarpan kilidinin tamamını aktifleştirdiğinize emin misiniz? Yani 13X iken 8X-9X değer mi yazdınız.

Konuyu hortlatıyorum ama çarpanı düşük işlemciler sadece P45 anakartında yüksek hızlarda OC yapılabilir. Hwbot sitesi üzerinden detaylı bilgi vardır. Ama özet geçeyim çoğu LGA 775 overclock denemesi ve rekoru P45 anakartta yapılır. O yüzden sağlam DDR2 RAM'ler alırlar genelde. Gerçi RAM çarpanı ayarlanabiliyor ama eğer ben RAM hızını da arttıracağım diyorsan siyah sembolleşmiş bir DDR2 RAM var 1200 MHz üstüne kadar OC destekliyor ve bu RAM DDR2. 2 GB olmasının yanında bir sorun yok. RAM'i 2.3v voltaj kadar beslenebiliyordu galiba. DDR3'ler 1.5v standart 1.8v Extreme olanlardı. 1.8v DDR2 standart 2.3v civarı Extreme olanlar için olabilir. Gerçi DDR2 RAM'ine göre 1300MHz'yi geçen olabilir ama deneme yanılma ile maalesef. Herkes OC konusunda sabırlı olmayabiliyor. Burada genel bilgi olsun diye bırakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı