Q9400 sistem kendiliğinden kapanıyor

Shadowslayer

Hectopat
Makaleler
2
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
HDD 320
Ekran kartı
5400 Series
Anakart
GA-G41MT-ES2L
İşlemci
Quad 9400
Arkadaşlar, yeni anakart taktım bilgisayara ve bu sorunlar oluşmaya başladı ama sorunu bulamıyorum. Çünkü her şey yerli yerinde. Bilgisayar kendi kendine kapanıyor nedenini bilmiyorum ve Windows bir tık kasmaya başladı gibime geldi ama her parça uyuyor. Her an kapanabilir bunu yazarken.
Unutmuşum. Anakart G31-M7-TE'den geçtim ve 2x4 şeklinde RAM sipariş ettim yakın zamanda takacağım. Sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet 1 tane eksik bilerek takmadım uğraşmamak için. Eğer önemli ise yaparım hemen

Önemli tabii hocam, ilk önce onu halledin. Fanı komple çıkarırsanız çok az macun eklemesi de yaparsınız varsa.

O bir mandalın bile çok önemi var maalesef, 95W TDP'ye sahip bir işlemciyi kullanıyorsunuz, soğutma önemli. Bu arada anakart yonga seti değişmiş, aslında temiz kurulumla yeni anakarta geçmek daha sağlıklı olurdu.

Bu değerler yük altındaki değerler mi?
hayır arkada sadece chrome açık bide core temp. ve bellek genellikle 40-50 arası

Önemli tabii hocam, ilk önce onu halledin. Fanı komple çıkarırsanız çok az macun eklemesi de yaparsınız varsa.
tamamdır hocam sağolun şimdi halledeceğim. ama bir sorum var nisan ayında bu işlemciyi aldım önceki işlemci pentium e 5300 falan dı nisan ayında q9400 geçtim ve termal macun kullandım. şimdi tekrar kullanmalımıyım yoksa bırakayım kalsın mı?

Tamamdır hocam sağ olun şimdi halledeceğim. Ama bir sorum var nisan ayında bu işlemciyi aldım önceki işlemci Pentium'e 5300 falan dı nisan ayında Q9400 geçtim ve termal macun kullandım. Şimdi tekrar kullanmalı mıyım yoksa bırakayım kalsın mı?

Bence termal macun varsa değiştirin hocam.

Önemli olmaz mı hocam takın çok önemli blok ile işlemcinin düzgün temas etmesi.
ve hocam kasayı dik tutarken kapanıyor kasayı yatırdım kapandmadı 5 dk sonra dikledim ve 1 dk çinde kapandı

Önemli olmaz mı hocam takın çok önemli blok ile işlemcinin düzgün temas etmesi.

Ve hocam kasayı dik tutarken kapanıyor kasayı yatırdım kapandmadı 5 dk sonra dikledim ve 1 dk Çin'de kapandı.

Bence termal macun varsa değiştirin hocam.

Var hocam kullanayım o zaman.

Ve hocam kasayı dik tutarken kapanıyor kasayı yatırdım kapandmadı 5 dk sonra dikledim ve 1 dk Çin'de kapandı

Ve hocam kasayı dik tutarken kapanıyor kasayı yatırdım kapandmadı 5 dk sonra dikledim ve 1 dk Çin'de kapandı.

Var hocam kullanayım o zaman.

Mantıklı değil mi hocam kasa yatınca blok işlemciye temas ediyor kaldırınca boşluk oluyor.

Tamamdır hocam sağ olun şimdi halledeceğim. Ama bir sorum var nisan ayında bu işlemciyi aldım önceki işlemci Pentium'e 5300 falan dı nisan ayında Q9400 geçtim ve termal macun kullandım. Şimdi tekrar kullanmalı mıyım yoksa bırakayım kalsın mı?

Yeniden termal macun kullanmanız daha iyi olur, macun önceki kadar işlevini göremez yeni sürmezseniz.

Yeniden termal macun kullanmanız daha iyi olur, macun önceki kadar işlevini göremez yeni sürmezseniz.

Hocam sağ olun yaptım termal Mac'um yeniledim ve mandalı oturttum. Ve 2 maldal oturmamış 1 değil dikkatsizliğim işte:d

hocam birde konuyla alakasız soru soracağımda. şuan benim kullandığım ekran kartı atı radeon hd 5400 series 2.8 gb ve bir ekran kartı var elimde nvidia geforce 9400 falan onu mu kullansam yoksa bu daha mı iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı