Q9400 sistem kendiliğinden kapanıyor

Shadowslayer

Hectopat
Makaleler
2
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
HDD 320
Ekran kartı
5400 Series
Anakart
GA-G41MT-ES2L
İşlemci
Quad 9400
Arkadaşlar, yeni anakart taktım bilgisayara ve bu sorunlar oluşmaya başladı ama sorunu bulamıyorum. Çünkü her şey yerli yerinde. Bilgisayar kendi kendine kapanıyor nedenini bilmiyorum ve Windows bir tık kasmaya başladı gibime geldi ama her parça uyuyor. Her an kapanabilir bunu yazarken.
Unutmuşum. Anakart G31-M7-TE'den geçtim ve 2x4 şeklinde RAM sipariş ettim yakın zamanda takacağım. Sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
S

Sağ olun hocam. Şu anda RAM %40-45 arası kullanıyor sadece Chrome açık. 2x4 şeklinde bir RAM siparişi verdim RAM kullanımı düşer mi acaba? İşletim sistemim Windows 8.1 Pro

Tabii ki de hocam GB olarak değil fakat yüzde olarak düşer. Yanıtlarım çözüm sağladıysa çözüm olarak işaretlersen sevinirim. İyi günlerde kullanman dileğiyle iyi akşamlar.

Hocam bir de konuyla alakasız soru soracağımda. Şu an benim kullandığım ekran kartı ATI Radeon HD 5400 series 2.8 GB ve bir ekran kartı var elimde NVIDIA GeForce 9400 falan onu mu kullansam yoksa bu daha mı iyi.

Her ne kadar HD54xx serisi ekran kartı güçlü olmasa da DX11 desteği olduğu için ATI HD 54xx serisi kartı kullanmanızı tavsiye ederim.

Sağ olun hocam. Şu anda RAM %40-45 arası kullanıyor sadece Chrome açık. 2x4 şeklinde bir RAM siparişi verdim RAM kullanımı düşer mi acaba? İşletim sistemim Windows 8.1 Pro

RAM kullanımlarını dert etmenize gerek yok, hatta bir SSD'de alabilirseniz sisteme Windows 10 veya 11 kurabilirsiniz.

Her ne kadar HD54xx serisi ekran kartı güçlü olmasa da DX11 desteği olduğu için ATI HD 54xx serisi kartı kullanmanızı tavsiye ederim.

RAM kullanımlarını dert etmenize gerek yok, hatta bir SSD'de alabilirseniz sisteme Windows 10 veya 11 kurabilirsiniz.

Hocam elimde bir ekran kartı daha var GT 9400 onu mu kullanmalıyım yoksa şu anki'mi? Çünkü GB'dan çok önemli şey var fakat hangisi onu bilmiyorum

Hocam elimde bir ekran kartı daha var GT 9400 onu mu kullanmalıyım yoksa şu anki'mi? Çünkü GB'dan çok önemli şey var fakat hangisi onu bilmiyorum

GT9400'e gerek yok hocam işte, şu an kullandığınız ATI HD serisi kartın DirectX 11 desteği var, 9400GT'nin yok.

Rica ederim, tabii buyurun.
hocam ben hep iyi oyunlar oynamak istemişimdir. sonunda az da olsa iyi pc sahip olacağım 8gb ram taktığımda. hangi oyunlar oynanır? 1 arkadaşım var pc si olan onunki biraz daha iyi sadece onunla oynamak için ve tek oynamak için hikayeli oyunlar önerebilmisiniz acaba.

Rica ederim, tabii buyurun.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...hiba-256gb-ssd-thnsfj256gcsu-1041154649/detay

bu ssd alsam nasıl olur iyimi

Geri
Yukarı