Q9400 ve 750 Ti için W10 kurulur mu?

whiter0se

Hectopat
Daha fazla  
Core 2 Quad Q9400.
GeForce GTX 750 Ti OC 2GB.
6GB DDR2 RAM.
240GB SANDISK SSD PLUS.
400W PSU.

Sizce Windows 7'de mi kalayım yoksa 10'a geçmeli miyim? Hangisinde daha stabil bir deneyim elde ederim? Çoğu kişi eski sistemlerinin Windows 10'a geçtikten sonra hızlandığını söylüyor ama emin olamadım.

Windows 10 kurabilirsiniz. Şu anki sistemimde 3GB bellek ve E5200 işlemci ile sorunsuz Windows 10 Home kullanıyorum. Windows 7'de denedim fakat uzun beklemelerde tepkisizlik, bellek dolması ve hantallaşma sorunları yaşadığım için Windows 10 Home kurdum bütün sorunlarım çözüldü. Windows 10 Home kurmanı tavsiye ederim.

Win 10 sanıldığı kadar kötü değil ama ben Win 7'yi daha kullanışlı ve sade bulduğumdan uğraşmazdım, tamamen zevk meselesi.

SSD olmasaydı düşünürdüm ama şu şekilde Windows 10 için çok bir problem görmüyorum ben.
Peki denildiği gibi W7'ye göre daha iyi performans alır mıyım?
6 gb ram oldugundan dolayi win 10 kurma derim win 10 fazla ram kullaniyor oyunlarda ram yetersiz gelir sikinti yasarsin
2GB daha ekleyeceğim yakın zamanda, 8 yeter mi?
Windows 10 kurabilirsiniz. Şu anki sistemimde 3GB bellek ve E5200 işlemci ile sorunsuz Windows 10 Home kullanıyorum. Windows 7'de denedim fakat uzun beklemelerde tepkisizlik, bellek dolması ve hantallaşma sorunları yaşadığım için Windows 10 Home kurdum bütün sorunlarım çözüldü. Windows 10 Home kurmanı tavsiye ederim.
Hocam Pro ve Home farkı nedir bana Pro daha iyi geliyor.

Win 10 asiri RAM kullaniyor oyunlarda RAM sikintisi yasar.
Aşırı dediğin en fazla 2.50 GB. İmzamdaki sisteme bile denedim herhangi bir sıkıntı çıkarmadı performans açısından ancak ben oyun oynadığım için bana az yer kaldığından 8.1'e geçtim. Arkadaş zaten 8 GB yapacakmış ki bu halde bile rahat kaldırır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı