Q9550 sisteme SSD mi RAM mi alınmalı?

Bütçe
450-500
Yalnız şöyle bir sorun var ben eskiden 4 GB RAM alıp bilgisayarcı da taktırmaya çalıştım fakat benim anakartım en fazla 4 GB RAM destekliyor muş aynen 8 GB yazıyor ama 4 GB RAM tek takıla biliyor değşik bir durum.

Kardeşim bu anakartlara her 4 GB DDR3 RAM'i takamazsın, bu anakartlara belli başlı çipleri kullanan RAM'ler çalışır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki açıklamaya bak orada belirtilen RAM'lerin dışında hiçbiri çalışmayacaktır. Anakartında slotunda destekliyor yalnız bu anakartların eski olduğunu unutuyorsun.

TR'de yok yalnız o anakart 2.el piyasasında da yok combo modeli.

Konuştukca batıyorsun! Çin'den alır, EBay'den alır, bir yerden bulur canı çekerse! İllede TR de mi olacak ben haklı mıyım haklıyım utanmadan daha boş konuşmaya devam ediyorsun.

Kardeşim bu anakartlara her 4 GB DDR3 RAM'i takamazsın, bu anakartlara belli başlı çipleri kullanan RAM'ler çalışır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki açıklamaya bak orada belirtilen RAM'lerin dışında hiçbiri çalışmayacaktır. Anakartında slotunda destekliyor yalnız bu anakartların eski olduğunu unutuyorsun.

Konuştukca batıyorsun! Çin'den alır, EBay'den alır, bir yerden bulur canı çekerse! İllede TR de mi olacak ben haklı mıyım haklıyım utanmadan daha boş konuşmaya devam ediyorsun.

Ben şu an anakartımı satmak ve yerine güzel bir anakart ve RAM almak istiyorum 2.elden alacağım çok fazla bütçem yok 500-1000 TL eğer para kalırsada SSD fiyat performans ürünleri istiyorum şu anlık kafamda işlemci veya ekran kartına dokunmak gibi bir niyetim yok onlar yetiyor bana. Bana sadece RAM ve SSD lazım RAM içinde yeni anakart lazım bana önerebilceğniz şeyler nelerdir?

Boş bir mesaj daha... Çipsetin ne olduğunu bilmeyen elemanlar çok onuşuyor. DDR3 RAM hiçbir zaman ölü yatırım değildir 4. nesil Intel işlemcilere bile takıp kullanabilir. 2 tane donanım arşivi videosu izleyip başımıza profesör mü oldun? 775'ten 1155'e 1150'ye 1151'e geçer hepsinede DDR3 RAM takılıyor. Anakartı satıp 50-100 TL koysa işlemciyi satıp üstüne 100-200 koysa R3 1200 gücünde sistem. Sen annenin karnında iken biz sistem topluyorduk.

Konu hortlayacak farkındayım ama; DDR3 sizinde dediğiniz gibi ölü yatırım değildir. Benim de iş yerimde canım sıkılınca oyun oynadığım sistemimde i7 4790K ve DDR3 1600 MHz bellek var. Bellek frekansı FPS konusunda fazla etkili değil. Çoğu kişi ne kadar yüksek MHz olursa o kadar yüksek FPS alacağını sanıyor. Ryzen işlemciler de evet durum bu (özellikle APU sistemlerde). Ancak Intel işlemci bellek frekansını pek umursamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı