Q9550 ve GTX 960 sistem PUBG'de düşük FPS sorunu

canem2112

Decapat
  • Quad Core Q9550
  • Foxconn G41MXE DDR3
  • Evga GTX 960 4 GB SSD 2.0
  • Cooler Master 500 watt
  • 6 GB 1333 MHz RAM Hi Level 4+2

Darboğaz yapıyor sanırım. PUBG'de 40 FPS'i geçmiyorum, her türlü FPS arttırmalarını denedim her oyunda böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü yüksek tutun. 1080p altına inmeyin. İşlemci ve RAM yetersiz PUBG için.

X5470 veya X5492'ye yükseltme yapabilirsin. X5460 çok ucuz ama Q9550'den sonra gerekli ihtiyaç göz önünde bulundurulduğu zaman X5470'den aşağısı pek mantıklı değil.

@Asım Demir Hocam minimum sistem gereksinimlerine göre işlemcide yeterli RAM de. Şu konuda bir yazmış zaten. Bence Pubg için değil, ekran kartı için yetersiz kalmış o işlemci.

Genel olarak yazayım Pubg minimum işlemci olarak i3-4340 istiyor. Q9550 ile karşılaştırdım;
pp1.png

Q9550 bence küçümsenecek bir işlemci değil fakat bu konuda @GCN ye katılıyorum. Darboğazı işlemciyi o şekilde yükselterek önleyebilirsin. En son ihtimal ufak bir OC atarsın.

@Asım Demir Hocam minimum sistem gereksinimlerine göre işlemcide yeterli RAM de. Şu konuda bir yazmış zaten. Bence Pubg için değil, ekran kartı için yetersiz kalmış o işlemci.

Genel olarak yazayım Pubg minimum işlemci olarak i3-4340 istiyor. Q9550 ile karşılaştırdım;
Eki Görüntüle 325664
Q9550 bence küçümsenecek bir işlemci değil fakat bu konuda @GCN ye katılıyorum. Darboğazı işlemciyi o şekilde yükselterek önleyebilirsin. En son ihtimal ufak bir OC atarsın.
Minimum yazan kısım akıcı bir deneyim sunmuyor 30FPS'in altında oynarsın diyor.
Akıcı bir oyun oynamak istiyorsan önerileni karşılaman gerekli.

Minimum yazan kısım akıcı bir deneyim sunmuyor 30FPS'in altında oynarsın diyor.
Akıcı bir oyun oynamak istiyorsan önerileni karşılaman gerekli.
30 FPS nin üstünde oynatıyor o işlemci. En basitinden git test videolarına bakabilirsin. Minimum yazan yer ise 30FPS'nin altında oynarsın diye bir şey demiyor sizin uydurmanızdır o. Minimum sistem gereksinimin altında bir sistem ile de oyun açılır işte o 30FPS nin altında verir.
i3 4340, Q9550'den yaklaşık %35 daha güçlü, X5470 ise %30 daha güçlü.
Doğrudur nanometere farkı zaten resimde de görülüyor :) Bütçesi olmayan biri bu işlemci ile uygun ekran kartını birleştirip bu oyunu 30-40 FPS ile oynayabilir.

Son düzenleme:
Ben bu işlemci ve ekran kartı ile 50 fps alıyorum yani cogu adam olmayan yerde 70 fps görüyor ama çoğu zamanda açıkçası 40 fps' e düşüyor 720 p mönütörümde oynuyorum 1366x768 çözünürlükte ve bu gün ramimi 6gb dan 8gb olarak upgrade edicem fark olur mu ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı