qBittorrent ağ saldırısı neden olur?

blackeagle03

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Güvenlik sağlayıcısı olarak ESET kullanıyorum. Bugün böyle bir durum ile karşılaştım. Sebepleri ne olabilir, ne yapmalıyım bunu engellemek için?

Ekran Alıntısı.PNG

Düşüncelerini paylaşırsanız çok sevinirim. @24099

Son düzenleme:
Etiket işlememiş sanırım, yeni gördüm konuyu kategoriyi takip etmeme rağmen. Dikkatimden kaçtı herhalde.

Sadece qBittorrent üzerinde oluyorsa yazılım kaynaklı bir durum olabilir fakat bundan dolayı olacağını sanmıyorum. İndirme esnasında seed yapıyorsanız ve veriyi sizden çeken birileri de varsa antivirüs yazılımını uyandıran şey bu olabilir. Ek olarak torrent istemcileri ile indirme yaptığınızda IP adresiniz de gözükür diğerlerine. Bu IP adreslerini tarayıp deneme yapan botlar varsa ondan dolayı da oluyor olabilir.

ESET zaten engellemiş, başka bir şey yapmaya çok gerek yok. Eğer indirme yapmadan durduk yere olmaya devam ediyorsa qBittorrent kaldırın.

İndirme yaparken bunları engellemenin bir yolu yok mu peki?
Güvenlik duvarınız bu işe yarıyor zaten. Yazılımın güvenlik duvarından tespit ettiğiniz ip veya protokolleri kapatabilirsiniz. Kendisi zaten tespit ettiği için engellemiş olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı