QCY T5 İnceleme (T3 ile Karşılaştırmasıyla)

Merhabalar gene bir ilki yaparak sizlerle beraberim :) Bugünkü incelememde QCY T5 modelini sizlere tanıtacağım. Çok uzatmak istemiyorum. Hemen başlayalım

Ürünü Banggood üzerinden 96TL+ 24 TL vergi ile Black Friday'de çok makul bir fiyata almış bulunmaktayım. Ürünü şu anda vergi dahil 200 TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.
*Not: Banggood ürünün vergisini satın alırken aldığı için ürün elime geçerken ek bir vergi ödemedim.

*Not: Bu konudaki tüm fotoğraf ve videolar Canon EOS 600D ile çekilmiştir.

Ürünün kutu açılımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün fotoğrafları:
IMG_0474.JPG

IMG_0476.JPGIMG_0477.JPG

Ürünün özellikleri ve QCY T3 ile karşılaştırması:
QCY T3QCY T5
Kulaklık bataryası (Tek):60 mAh40 mAh
Şarj kutusu600 mAh380 mAh
Tek seferde konuşum süresi:5-6 saat4 saat
Bluetooth sürümü:5.05.0
Suya dayanıklılık:IPX5IPX4
Oyun modu:-Var
Dokunmatik yüzeyden ses açma/kısmaVar-
Geri tepkime süresi200 milisaniye (0.2 saniye)65 milisaniye (0.065 saniye)
Bağlantı şekli:Sağ-sol bağlantısıÇift bağlantı
Bass kalitesi:NormalÇok daha iyi
Ağırlık (Tek):4.3 gram4.6 gram
Batarya kutu şekli:OvalDikdörtgen
Fiyat27 dolar23 dolar

QCY T3 ve QCY T5 yan yana:
IMG_0482.JPG

IMG_0483.JPGIMG_0484.JPGIMG_0481.JPGIMG_0480.JPGIMG_0479.JPG

Ürün QCY T3'den daha temiz bir bass da verse batarya konusundaki düşüşleri, boydan boya dokunmatiği olmaması ve bir tık daha düşük su geçirmezlik sertifikası olması beni üzdü diyebilirim. Herhalde çok dikkat çekeceğini düşünmüş olmalılar ki QCY T3'e göre daha ucuz yapmışlar.

Bana sorarsanız QCY T5, T3'e göre daha iyi bir fiyat/performans ürünü ve geçiş yapılması gereken bir ürün. QCY T3'ten yaptığım geçişten memnun kaldığımı rahat bir şekilde söyleyebilirim.

Eminim ki bizim göremediğimiz birçok geliştirme yapılmıştır fakat biz temel olanları görüyoruzdur, fakat öyle değilse QCY beni biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.

Bizim forumdan @EnesOZEN abimin de yapmış olduğu detaylı inceleme videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz, her türlü şeye değiniyor :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@200749 Elinize sağlık. Şiddetli bir yanıt vermenizi istediğim net bir sorum var;

Info: Anker Q10 ve Airdots aldım. Daha önce elimden (şu an kardeşlerim kullanıyor) JBL450BT ve 500BT geçti. Anker Q10 ikisini de rahatlıkla yok eder. Toplamlarını dahil yok eder :)

Asıl sorum kısaca şu; 2 haftadır Airdots'u kullanıyorum lakin orta boy sikilon pedler kulağımı tam yalıtmıyor ve dakika başı tekrar içeri sokamayacağım için biraz dışardan ses almak da üzere baltalanmış bir spor veya yolculuk esnasında müzik deneyimim oluyor. Youtube'da Enes Özen Bey'in tüm videolarını izledim lakin hala karar veremedim. Teyzeme Airdots hediye edecektim ve 2.'sini sipariş etmeden önce aklıma biraz daha fazlasını verip kendime tekrar kulakiçi kablosuz kulaklık almak geldi (elimdekini veririm:) ). Araştırmalarım sonucu otomatik açılmadığı için T1 PRO'u sildim kafamdan. T2C pil olarak sanırım rakipsiz ve Airdots'a nazaran kulağıma daha doğru oturacağını düşünüyorum. (bu durum benim kulak yapımla alakalı, XB50AP kulaklığımın orta silikonları kaybolunca aylarca büyük silikon ile kullandım ve şaka değil inanın kulakiçim büyüdü ve eskiden tam yalıtım sağlayan ve sıfıra sıfır kapatabilen orta boy silikon pedler şu an tam kapatamıyor)

Ek olarak T2C ile bu T5 arasında çok fazla kaldım. T2C TR'de 160TL. T5 ise çinden 200TL civarına geliyor sanırım. Şöyle bir avantajım var. Arkadaşım sık sık işi gereği Bulgaristan'a gidip geliyor ve orada yerleşik adresleri var. Oraya söyleyip ona getirtebilirim. Sizce hangi hareket daha mantıklı? İndirim kodları ile vs. derken kaç paraya kaç günde T5'i tedarik ederim ve kesin orjinal midir? Eğer zahmet olmazsa ve buraya kadar okuduysanız deneyimlerinizi de yazar ve yanıtlarsanız sorularımı çok sevinirim.

NOT: Nasıl o kadar ucuza aldınız? :)

@actanonverba merhabalar, spor salonundan çıktığımda ilk iş evde bulunan T5 ve Airdots'un yalıtım testlerini yapacağım.
T5'in orijinalliğini kutunun arkasındaki kazıyarak göreceğiniz koddan (Kutu açılımı videomda var bu yer.) sorgulayabilirsiniz.
Elimde iki adet T5 var, birisi 8 diğeri 10 günde geldi.
İndirim kodlarıyla falan 160 TL'ye kadar iner diye düşünüyorum.
Aliexpress de artık uzun sürede getirmiyor, Bulgaristan'ı beklemenize gerek yok diye düşünüyorum.
Black Friday ve Banggood'un ortaklaşa alma diye bir sistemini (Tam emin değilim isminden) kullanarak en ucuza çektim :)
Deneyim olarak pek bir şey elde edemedim, ürün anlatıldığı gibi fakat bana sorarsanız birazcık çirkin gözüküyor.

@200749 Öyle bir ikilemde kaldım ki. Yani para da gani gani akmıyor. Uğraşmak da istemiyorum. T2C ile T5 arasında kaldım çılgın şekilde. Siz Airdots ile T5 arasında kulakiçine pedlerin oturup yalıtımını karşılaştırma ve net şekilde aynı fiyat olsa hangisini alırdınız bana o düşüncenizi belirtin yeter. Artık ya karar vericem ya da oo piti piti yapıcam.

Merhabalar gene bir ilki yaparak sizlerle beraberim :) bugünkü incelememde QCY T5 modelini sizlere tanıtacağım. Çok uzatmak istemiyorum. Hemen başlayalım.

Ürünü banggood üzerinden 96TL+ 24 TL vergi ile Black Friday'de çok makul bir fiyata almış bulunmaktayım. Ürünü şu anda vergi dahil 200 TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.
*not: Banggood ürünün vergisini satın alırken aldığı için ürün elime geçerken ek bir vergi ödemedim.

*Not: Bu konudaki tüm fotoğraf ve videolar Canon eos 600D ile çekilmiştir.

Ürünün kutu açılımı:

Ürünün fotoğrafları:
Eki Görüntüle 470965
Eki Görüntüle 470966Eki Görüntüle 470967

Ürünün özellikleri ve QCY T3 ile karşılaştırması:
QCY T3QCY T5
Kulaklık bataryası (Tek):60 mAh40 mAh
Şarj kutusu600 mAh380 mAh
Tek seferde konuşum süresi:5-6 saat4 saat
Bluetooth sürümü:5.05.0
Suya dayanıklılık:IPX5IPX4
Oyun modu:-Var
Dokunmatik yüzeyden ses açma/kısmaVar-
Geri tepkime süresi200 milisaniye (0.2 saniye)65 milisaniye (0.065 saniye)
Bağlantı şekli:Sağ-sol bağlantısıÇift bağlantı
Bass kalitesi:NormalÇok daha iyi
Ağırlık (Tek):4.3 gram4.6 gram
Batarya kutu şekli:OvalDikdörtgen
Fiyat27 dolar23 dolar

QCY T3 ve QCY T5 yan yana:
Eki Görüntüle 470972
Eki Görüntüle 470973Eki Görüntüle 470975Eki Görüntüle 470971Eki Görüntüle 470970Eki Görüntüle 470969

Ürün QCY t3'den daha temiz bir bass da verse batarya konusundaki düşüşleri, boydan boya dokunmatiği olmaması ve bir tık daha düşük su geçirmezlik sertifikası olması beni üzdü diyebilirim. Herhalde çok dikkat çekeceğini düşünmüş olmalılar ki QCY t3'e göre daha ucuz yapmışlar.

Bana sorarsanız QCY t5, t3'e göre daha iyi bir fiyat/performans ürünü ve geçiş yapılması gereken bir ürün. QCY t3'ten yaptığım geçişten memnun kaldığımı rahat bir şekilde söyleyebilirim.

Eminim ki bizim göremediğimiz birçok geliştirme yapılmıştır fakat biz temel olanları görüyoruzdur, fakat öyle değilse QCY beni biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.

Bizim forumdan @EnesOZEN abimin de yapmış olduğu detaylı inceleme videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz, her türlü şeye değiniyor :)

@200749 öyle bir ikilemde kaldım ki. Yani para da gani gani akmıyor. Uğraşmak da istemiyorum. T2C ile T5 arasında kaldım çılgın şekilde. Siz Airdots ile T5 arasında kulakiçine pedlerin oturup yalıtımını karşılaştırma ve net şekilde aynı fiyat olsa hangisini alırdınız bana o düşüncenizi belirtin yeter. Artık ya karar vereceğim ya da oo piti piti yapacağım.

Ben iPhone 6S kullanıyorum ve bluetooht version 4.2.fakat QCY T5 ise bluetooht 5.0.bu durumda ben bu kulaklığı kullanabilir miyim?

@actanonverba merhabalar, spor salonundan çıktığımda ilk iş evde bulunan T5 ve Airdots'un yalıtım testlerini yapacağım.
T5'in orijinalliğini kutunun arkasındaki kazıyarak göreceğiniz koddan (kutu açılımı videomda var bu yer.) sorgulayabilirsiniz.
Elimde iki adet T5 var, birisi 8 diğeri 10 günde geldi.
İndirim kodlarıyla falan 160 TL'ye kadar iner diye düşünüyorum.
Aliexpress'de artık uzun sürede getirmiyor, Bulgaristan'ı beklemenize gerek yok diye düşünüyorum.
Black Friday ve Banggood'un ortaklaşa alma diye bir sistemini (tam emin değilim isminden) kullanarak en ucuza çektim :)
deneyim olarak pek bir şey elde edemedim, ürün anlatıldığı gibi fakat bana sorarsanız birazcık çirkin gözüküyor.

Ben iPhone 6S kullanıyorum ve bluetooht version 4.2.fakat QCY T5 ise bluetooht 5.0.bu durumda ben bu kulaklığı kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Serdar26 Kullanabilirsiniz sorun olmaz. Hocam konu bayağı olmuş ama belirteyim. Ben geçen hafta Huawei Shop indirimlerinde Freebuds Lite aldım 200TL'e. Çok memnunum. Gönlüm FYE7'den yanaydı ama hiç bütçem olmadı bir türlü ve kararsızlıklar içindeydim. Sonunda Freebuds Lite aldım korkunç bir indirim de görünce.

Yeni konular

Geri
Yukarı