QNB Finansbank Kart Başvurum Neden Ret Veriyor?

umutk830

Hectopat
Merhabalar daha önce Ziraat Bankası Görüntülü Görüşmeyle Müşteri Olamıyorum konusunu açmıştım. Benim Galaxy S7 telefonum var onu servise verdim. Şu an yapılıyor ondan müşteri olacağım onu paylaşmak istiyorum. Benim sorunum ben QNB Finansbank müşterisi oldum. Nakit kart verildi. Kredi kartı başvurusu yapayım dedim. Cardfinans kartına başvurdum. Bana "Yaptigimiz degerlendirmeler neticesinde, kredi karti basvurunuzu ne yazik ki su an icin olumlu sonuclandiramiyoruz. Gosterdiginiz ilgi icin tesekkur ederiz." diye mesaj geldi. Benim 2 tane kartım var. Garanti BBVA Bonus ve İş Bankası Maximum kartım var. Bonus kartın limiti 2500, Maximum kartın limiti 2000 TL Maximum karta başvururken adres problemi olduğu için kartı iptal edip tekrar başvuru yapmıştım. Tekrar kart verildi. Bu kartlara limit artışı istemedim. Neden kart başvurum ret veriyor?

Maximum kartı iptal edip tekrar başvuru yaptığım için başvurum ret mi verebilir mi? Çünkü borcum yok iki kartı hiç kullanmadım. Şu an çalışmıyorum. Annem babam çalışıyor. Annem emekli turizm de çalışıyor babam restoran da çalışıyor sigortası var. İyi maaş alıyorlar gelir var. Banka benim başvuruma neden ret veriyor? Bunun çözümü var mıdır yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

2 yıldır aktif Findeks kredi notu kullanıcısıyım. Kredi kartı kapatmanızın kredi notuna hiçbir faydalı getirisi yok hatta negatif etkisi var. Kredi notunuz, sizin kredi kartlarınızdan en yüksek borç/limit oranına göre belirleniyor. Var olan kartlarınızı düzenli olarak kullanın ama borçların da tamamını hesap kesimde ödeyin. 5-6 ay gibi süreçte notunuz artacaktır.

Eğer aktif olarak bir işte çalışmıyorsanız sizin adınıza kart çıkması zor. Çıksa bile az limitli çıkacaktır.

Halihazırda bulunan kartları kullanmaniz lazım ki kredi skoru oluşsun hocam kredi skoru olmadığı için kart vermiyorlar size.
Hangi kartı kullanayım bir de limit artış talimatı oluşturayım mı?

2 yıldır aktif Findeks kullanıcısıyım. Kredi kartı kapatmanızın kredi notuna hiçbir faydalı getirisi yok hatta negatif etkisi var. Kredi notunuz, sizin kredi kartlarınızdan en yüksek borç/limit oranına göre belirleniyor. Var olan kartlarınızı düzenli olarak kullanın ama borçların da tamamını hesap kesimde ödeyin. 5-6 ay gibi süreçte notunuz artacaktır.

Eğer aktif olarak bir işte çalışmıyorsanız sizin adınıza kart çıkması zor. Çıksa bile az limitli çıkacaktır.
Ben bulunsun diye almak istiyorum zaten şu an 3 banka hesabım var bir de Ziraat Bankası'ndan açacağım başka yerden kart almak istemiyorum. Garanti den aldığım da ben çalışmadığımı söyledim. Ailenizde birisi çalışıyorsa maaş alıyorsa başvurunuz olumlu sonuçlanır dedi. Bana da Bonus verdiler İş Bankası da bana çalışmadığım halde maximum verdi ama onda yanlış şubeye teslim edildiği için iptal edip tekrar başvuru yapmıştım. Şu an maximum da var.

Ben bulunsun diye almak istiyorum zaten şu an 3 banka hesabım var bir de Ziraat Bankası'ndan açacağım başka yerden kart almak istemiyorum. Garanti den aldığım da ben çalışmadığımı söyledim. Ailenizde birisi çalışıyorsa maaş alıyorsa başvurunuz olumlu sonuçlanır dedi. Bana da Bonus verdiler İş Bankası da bana çalışmadığım halde maximum verdi ama onda yanlış şubeye teslim edildiği için iptal edip tekrar başvuru yapmıştım. Şu an maximum da var.

Yani artık bankaların maalesef stratejileri değişiyor. Daha fazla üst üste başvurup red almanız yakın zamanda kart başvurularınızın reddedilme ihtimalini de arttırabilir. Eğer sadece bulunsun diye kart almak istiyorsanız biraz araya vakit koyun. Diğer kartlarınızı kullanın.

Normalde bankaların vereceği limit sizin maaşınızın en fazla 4 katı olacak şekilde ayarlıyor. Eğer 18 yaşından küçükseniz ailenizin maaşı vb. daha etkili olabilir başvurunuz da ama anladığım kadarıyla 18 yaşından büyüksünüz. Bu yüzden farklı tepkiler gelebilir.

Yani artık bankaların maalesef stratejileri değişiyor. Daha fazla üst üste başvurup red almanız yakın zamanda kart başvurularınızın reddedilme ihtimalini de arttırabilir. Eğer sadece bulunsun diye kart almak istiyorsanız biraz araya vakit koyun. Diğer kartlarınızı kullanın.

Normalde bankaların vereceği limit sizin maaşınızın en fazla 4 katı olacak şekilde ayarlıyor. Eğer 18 yaşından küçükseniz ailenizin maaşı vb. daha etkili olabilir başvurunuz da ama anladığım kadarıyla 18 yaşından büyüksünüz. Bu yüzden farklı tepkiler gelebilir.
Evet 18 yaşının üstündeyim. Bankayla görüştüm ret verdiği için 1 ay sonra başvuru yapabilirsiniz dedi. Ama 18 yaşının üstünde olduğu halde garanti bana verdi dedim çalışmıyor aile de gelir varsa olumlu sonuçlanır dedi. Bende başvuru yapayım dedim. Ret verdi QNB Finansbank la görüştüm yeni başvuru yaptığınız için 1 ay sonra başvuru yapabilirsiniz dedi. Dün 3 kere başvuru yaptım ret verdi.

Hocam çalışıyor olarak işaretleyebilirsiniz. Sistemden göremiyorlar diye biliyorum. Maasinizi bence 20 bin olarak yazın.
Ben çalışıyor diye yazdım gelire 18000 lira yazdım ama ret verdi.

@ilkerowic @Kira is real JUSTİCE Findeks kredi notum şu an 1213 hangi kredi de finansal durumum orta seviyede QNB Finansbank tan ve Ziraat Bankası dan kart başvurusunda ret vermemesi için ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Ben çalışıyor diye yazdım gelire 18000 lira yazdım ama ret verdi.

@ilkerowic @Kira is real JUSTİCE Findeks kredi notum şu an 1213 hangi kredi de finansal durumum orta seviyede QNB Finansbank'tan ve Ziraat Bankası'dan kart başvurusunda ret vermemesi için ne yapmam gerekiyor?

1213 maalesef bayağı Türkiye ortalamasının altında kalıyor. Şu an Türkiye ortalaması 1500 -iyi- derecesinde.

Bu bir ay içerisinde çok fazla başvuru yapıp ret aldıysanız üst üste puanınızı çok düşürmüş olabilir.

Red almamanız için bu skorunuzu yükseltmeniz gerekiyor. Elinizdeki kartlardaki borçların tamamını kapatmanızı tavsiye ediyorum. Borçları kapattıktan sonra bir iki faturayı otomatik ödeme talimatı verin yüksek olan kartınıza diğerini kullanmayın. Ya da minimum düzeyde borç/limit oranı olacak şekilde kullanın. 2-3 ay içerisinde 1400 seviyelerine gelirsiniz.

Maalesef kredi notu çok çabuk düşüyor ancak toplaması biraz vakit alıyor.

1213 maalesef bayağı Türkiye ortalamasının altında kalıyor. Şu an Türkiye ortalaması 1500 -iyi- derecesinde.

Bu bir ay içerisinde çok fazla başvuru yapıp ret aldıysanız üst üste puanınızı çok düşürmüş olabilir.

Red almamanız için bu skorunuzu yükseltmeniz gerekiyor. Elinizdeki kartlardaki borçların tamamını kapatmanızı tavsiye ediyorum. Borçları kapattıktan sonra bir iki faturayı otomatik ödeme talimatı verin yüksek olan kartınıza diğerini kullanmayın. Ya da minimum düzeyde borç/limit oranı olacak şekilde kullanın. 2-3 ay içerisinde 1400 seviyelerine gelirsiniz.

Maalesef kredi notu çok çabuk düşüyor ancak toplaması biraz vakit alıyor.

İki kart var hiç kullanmadım şu an kullanmadığım için borç yok hangi kartı kullansam kredi notu yükselir?

Yeni konular

Geri
Yukarı