Quad 8300 işlemci yükte 85 dereceye çıkıyor

İntexplorer55

Hectopat
Merhaba, birkaç gün önce işlemci değiştim 775 pin bir anakartta zaten maksimum upgrade Quad serisindendi.
Q8300 bir işlemci aldım, FPS konusunda gerçekten etkileyiciydi, ancak sıcaklık değerleri ise çok kötüydü.
Sistemim boştayken 55-60 derecelerde.
CS:GO testlerimde ise 80-85 derecelere kadar dayandı.
Sistemim sıcaklık yüzünden kapanmasa da can sıkan bir durum,
Sizce ne yapmam gerekiyor?

İşlemci= Q8300 2,50 GHz.
Ekran kartı= R7 240 2 GB.
Anakart= ASUS p5kplm-CM
RAM= Kingston 4 GB [2x2]
İşlemci fanı= Intel stock fan.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fanı biraz dürtün, eğer oynama olursa fan oturmamış demek oluyor. Tırnakları yuvaya yerleştirdikten sonra bastırın ve ok yönünün tersine çevirin, hepsini böyle yaptıktan sonra tekrar sıcaklıkları bakın. Termal macunu temizleyip MX4 ile yeniden sürün derim, etkisi olur.

Stok fanı biraz dürtün, eğer oynama olursa fan oturmamış demek oluyor. Tırnakları yuvaya yerleştirdikten sonra bastırın ve ok yönünün tersine çevirin, hepsini böyle yaptıktan sonra tekrar sıcaklıkları bakın. Termal macunu temizleyip MX4 ile yeniden sürün derim, etkisi olur.

Hocam dediğiniz gibi fan tam oturmamış ama termal macun yeni sürüldüğü için ellemek istemedim.

5-6 derece düşse bile oturttuktan sonra, FPS oyunlarında ve diğer oyunlarda zaman zaman 80 dereceyi görebiliyor önerdiğiniz işlemci soğutucusu var mı LGA775 için.

Geri
Yukarı