R3 1200 8 GB RAM PUBG'de FPS düşüklüğü

metehan8752

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sistem özelliklerimi belirteyim:
>AMD Ryzen 3 1200
>MSI A320M Pro VH Plus anakart
>Corsair Vengeance 3000 MHz 8 GB RAM.
>MSI GeForce 1050Ti tek fanlı
>Powerboost 400 Watt PSU
>Seagate 1 TB 64/210 harddisk

Sorum şu; arkadaşlar PUBG en düşük ayarlarda 60-70 FPS alıyorum, çok sık takılmalara rastlıyorum özellikle kalabalık yerlere atladığım zaman (bootcamp, school vs..). Takılma sorununu biraz araştırdım. Bana aynı RAM'den 8 GB daha üstüne ekle ve SATA SSD al sorun çözülür dediler. Bilgisayar hakkında fazla bir bilgim olmadığı için size danışayım dedim. İkisinden birini alacağım RAM mı SSD mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorundan çok fazla görmeye başladım. Kullanıcıların ortak noktası tek slot RAM kullanmaları bence çift kanal taktığında sorun çözülecektir.

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sistem özelliklerimi belirteyim:
AMD Ryzen 3 1200
MSI A320M Pro VH Plus anakart
Corsair Vengeance 3000 MHz 8 GB RAM.
MSI GeForce 1050Ti tek fanlı
Powerboost 400 Watt PSU
Seagate 1 TB 64/210 harddisk

Sorum şu; arkadaşlar PUBG en düşük ayarlarda 60-70 FPS alıyorum, çok sık takılmalara rastlıyorum özellikle kalabalık yerlere atladığım zaman (bootcamp, school vs..). Takılma sorununu biraz araştırdım. Bana aynı RAM'den 8 GB daha üstüne ekle ve SATA SSD al sorun çözülür dediler. Bilgisayar hakkında fazla bir bilgim olmadığı için size danışayım dedim. İkisinden birini alacağım RAM mı SSD mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle sana şiddetle RAM takviyesi yapmanı öneririm. Çünkü AMD çift slot RAM ile mükemmel bir uyum ile çalışırlar. Eğer RAM alırsan sorun kesinlikle çözülür ve artı olarak diğer oyunlarda en az 25 FPS daha alırsın bir de SSD alırsan tadından yenilmez.

SSD alırsan da sorun çözülür fakat RAM seçeneğini seçmeni tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. FPS bakımından gayet iyi fakat ortada şöyle bir durum var. VSYNC kapalı iken FPS gayet iyi ama 100-110 FPS alırken bile 20-30 FPS ile oynuyormuşsun gibi gözüküyor. Canımı sıkıyor. Bunun çözümü sanırım 144HZ monitör almak ama alamıyorum şuan. VSYNC açıkken oyun gayet pürüzsüz kayıyor resmen ama bazen 75'ten 73'e düşünde acayip kasıyormuş,takılıyormuş hissiyatı yaratıyor. Aşağıdaki sistemime SSD ve aynı RAM'den takviye yaptım kargodalar çözülecek mi hep birlikte göreceğiz.

Ayrı bir olay işlemcim yetmiyorda olabilir bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Intel Core i5 7400
ASUS GeForce GTX1060 DUAL OC GDDR5 6GB
CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Single RAM
WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB 64MB
Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze PSU
Asus PRIME B250M-K Anakart

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. FPS bakımından gayet iyi fakat ortada şöyle bir durum var. VSYNC kapalı iken FPS gayet iyi ama 100-110 FPS alırken bile 20-30 FPS ile oynuyormuşsun gibi gözüküyor. Canımı sıkıyor. Bunun çözümü sanırım 144HZ monitör almak ama alamıyorum şuan. VSYNC açıkken oyun gayet pürüzsüz kayıyor resmen ama bazen 75'ten 73'e düşünde acayip kasıyormuş,takılıyormuş hissiyatı yaratıyor. Aşağıdaki sistemime SSD ve aynı RAM'den takviye yaptım kargodalar çözülecek mi hep birlikte göreceğiz.

Ayrı bir olay işlemcim yetmiyorda olabilir bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Intel Core i5 7400
ASUS GeForce GTX1060 DUAL OC GDDR5 6GB
CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Single RAM
WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB 64MB
Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze PSU
Asus PRIME B250M-K Anakart

Düzeliceğinden Eminim.
bir şey sormak istiyorum bende benım bir sistemim onu satıcağım ve apu sistem alıcağım r5 2400g li bir apu sistem alıcağım aradaşlarınız satıyorsa eğer veya siz satıyorsanız eğer bana dönebilir misniz ?

Çift kanal bellek kullanmak bazı takılmaları ve diğer oyunlarda da olabilecek olası takılmaları büyük oranda düzeltecektir. Ancak bu işlemci güncel de olsa günümüz ''online'' oyunlar için çok da iyi bir işlemci değil. Ara sıra FPS düşüşleri kaçınılmaz olacaktır bu işlemci ile.

Not: Arkadaşlar; şu ''AMD işlemciler çift kanal bellekler ile çok daha iyi çalışıyor veya AMD işlemcilere çift kanal takmazsan bir işe yaramaz'' durumunu bazen abartıyorsunuz. Bunu nedeni de sanırım durumu yanlış anlamış olmanız. Güncel oyunlarda AMD işlemciler de, Intel işlemciler de çift kanal bellek ile daha iyi performans veriyor ve ikisinin de buna ihtiyacı var. AMD işlemciler, APU modellerinde yanında ekran kartı olmadan kullanılacaksa bellekler hayati önem taşıyor. O yüzden her konuda AMD işlemciler çift kanal RAM ile daha iyi çalışır kalıbını vurgulamak gereksiz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı