R3 1200 AF + GTX 960 2 GB ile GTA V akıcı şekilde oynanır mı?

İşlemci bütçenizi biraz daha artırarak neden ikinci el Ryzen 5 2600 almıyorsunuz? Kendim de Ryzen 3 1200 AF kullanıcısıyım memnunum ama işlemci gerektiren oyunlarda zorlanıyorum.

R5 2600/1600AF'ler de işlemci yükü optimizeli ağır oyunlarda, standart çözünürlük olan 1080p'de; 4-4.2 Ghz OC'la GTX 1660Ti/1070 gibi kartları anca besliyor, hatta 3.7 Ghz stok hızda bu kartlara da darboğaz yapıyorlar. Kullanıcı ilerleyen zamanlarda, ben RTX 2060 ve üstü modeller takmak istiyorum derse yine işlemci limitine takılır bunlarla, ama yine de şu an için çoğu orta segment kategorisi ekran kartlarıyla kullanılabilir, tatmin edici seviyede performans sunabilen işlemciler. Alternatifler arasında değerlendirilebilir elbette.

R5 2600/1600AF'ler de işlemci yükü optimizeli ağır oyunlarda, standart çözünürlük olan 1080P'de; 4-4.2 GHz OC'la GTX 1660Ti/1070 gibi kartları anca besliyor, hatta 3.7 GHz stok hızda bu kartlara da darboğaz yapıyorlar. Kullanıcı ilerleyen zamanlarda, ben RTX 2060 ve üstü modeller takmak istiyorum derse yine işlemci limitine takılır bunlarla, ama yine de şu an için çoğu orta segment kategorisi ekran kartlarıyla kullanılabilir, tatmin edici seviyede performans sunabilen işlemciler. Alternatifler arasında değerlendirilebilir elbette.

Ama her halükarda 1200 AF'den iyidir hocam :) kendim belirttiğim gibi 1200 AF kullanıcısıyım memnunum evet ama eksikliğini de hissediyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı