Çözüldü R3 1200 AF ve RX 550 sistemin kullanım değerleri nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MKeremM

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler, ben bilgisayarımdaki ekran kartı ve işlemcinin yanlış yüzdelerde çalıştığını düşünüyorum. Yanlış da düşünüyor olabilirim. Bazı oyunlarda ekran kartı ve işlemcinin kullanım oranına baktım:
  • Days Gone'da işlemci ve ekran kartı %100 de çalışıyor ama oyunda bilgisayarım pek iyi olmadığı için ayarlar bayağı düşükte. Belki ondan olabilir.
  • Valorant'ta ise ekran kartı kullanımı sürekli inip çıkıyor; birden 0 oluyor, birden 85-90 civarlarına çıkıyor.
Ekran kartı ve işlemcinin doğru çalışıp çalışmadığını öğrenebileceğim bir yazılım vs. var mı acaba?

Bu arada sistem özellikleri: RX550 4G - Ryzen 3 1200 AF - 8 GB DDR4 3000MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Değerler normal. Valorant çok kaynak tüketmez ve maksimum 240FPS civarı verecek şekilde sistemi kullanır.
Days Gone ise yüksek yüke sahip bir oyun olduğu için ekran kartını tam yükte kullanması normal.
Değerler normal. Valorant çok kaynak tüketmez ve maksimum 240FPS civarı verecek şekilde sistemi kullanır.
Days Gone ise yüksek yüke sahip bir oyun olduğu için ekran kartını tam yükte kullanması normal.

Çözüm
Benim aklım Valorant'ta ekran kartı kullanımının çıkıp inmesi ve Days Gone da işlemcinin de %100 kullanılması yüzünden karıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı