R3 1200 ve GTX 1050 Ti Hazır Sistem Nasıldır?

BÜtçesi sıkıntılı diye o ürünü koydum yoksa bencede 500 W 80 + bir ürün olmalı ama işlemciden kısıp R3 1200 sistem almaktansa i5 8400 lü sistem alıp güç kaynağından kıssın diye gösterdim.

Kısılmayacak şeylerden biridir güç kaynağı.Bence ölü yatırım olur güç kaynaksız.

Şahsi fikrimce 1200 daha iyi. Fakat bu tamamen şahsi fikrimdir. Salt işlem yapan işlemcilere karşı sempatim var. Zaten ekran kartınız olacak neden fazladan CPU'nun içinde bir GPU olsun? Güncel olmasa da bence 1200 hâlâ gayet güzel bir işlemci. Kendim kullanıyorum.

Soket yapısı için AMD sistem düşünüyorum.3200tlyi çok geçmeyecek bir sistem toplar misiniz en iyi performansı alacağım.İlerde yükseltmek açısından AMD dusundum.
Ka
Şahsi fikrimce 1200 daha iyi. Fakat bu tamamen şahsi fikrimdir. Salt işlem yapan işlemcilere karşı sempatim var. Zaten ekran kartınız olacak neden fazladan CPU'nun içinde bir GPU olsun? Güncel olmasa da bence 1200 hâlâ gayet güzel bir işlemci. Kendim kullanıyorum.
Katılıyorum.Psu önemli.

Soket yapısı için AMD sistem düşünüyorum.3200tlyi çok geçmeyecek bir sistem toplar misiniz en iyi performansı alacağım.İlerde yükseltmek açısından AMD dusundum.

AMD 'nin sözü olduğu için söz verdiği yıla kadar soket değişmeyecek.
Yani ek masraf çıkmıyacak ana kart için vs.
Bu yüzden banada amd mantıklı gelmişti.

Benim düşündüğüm şeyler;
Sinerjiden,
GTX 1050ti
8gb 2400mhz ram
AMD işlemci,
80+bronze PSU
Sağlam bir kasa
Ben bunları düşündüm siz ona göre kasa önerirsiniz.

Ryzen 3 2200G hem daha güncel olması açısından hem de içinde Vega 8 Grafik Birimi bulunmasından dolayı tavsiyemdir. Harici ekran kartı alsan bile örneğin ekran kartı servisteyken sistemi kullanabilmek ve oyun oynayabilmek açısından R3 2200G avantajlı konumda. Ayrıca performans olarak R3 1300X'in çok gerisinde değil.

Katılmıyorum, zaten ekran kartı takacaksanız neden bir de dahili grafik birimine para veresiniz? 1300X alıp Overclock yapabilir ve çok daha iyi bir performans elde edebilir. 1050Ti alacak arkadaş, Vega'nın onun için hiçbir yararı olmaz.

Ne demek güncelliğini yitirdi? Çıkalı ne kadar oldu? Üzerine kaç jenerasyon işlemciler çıktı?

Çıkalı bir yıl oldu ve onun yerine R3 2200G çıktı. Yenisi varken neden eskisine para verelim ki?
Katılmıyorum, zaten ekran kartı takacaksanız neden bir de dahili grafik birimine para veresiniz? 1300X alıp Overclock yapabilir ve çok daha iyi bir performans elde edebilir. 1050Ti alacak arkadaş, Vega'nın onun için hiçbir yararı olmaz.

Fazladan para vermiyorsunuz R3 1200 ve R3 2200G hemen hemen aynı fiyata satılıyor.

Son düzenleme:
O zaman 1300xe karar vereyim mi?
Ryzen sistem almışken en az Ryzen 5 2600 almanı öneririm R3 1300x e 750 TL vermek çok gereksiz bence. Ryzen 5 2600 de 1150 TL flan en az. Bütçeni az zorlayıp 950-1000 TL ye İ5 8400 almak en güzeli olur bence. R3 4 çekirdek 4 izlek bir işlemci i5 8400 6 çekirdek 6 izlek. R3 max 3,7 Ghz hıza çıkıyor i5 4,0 Ghz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı