R3 1200 ve GTX 1050 Ti sistem yeterli mi?

chelchwor

Picopat
  • Ryzen 3 1200
  • ASUS Cerberus GTX 1050 Ti
  • ASRock AB350M
  • 8 GB 2133 MHz RAM
  • Seagate 1TB HDD
  • 600W 80+ PSU
Hevesle RDR 2 aldım Steam'den fakat DX 12'de bayağı drop girdi. Vulkan'da ise 30FPS anca oynattı. Sürekli yeni çıkan oyunları oynama meraklısı değilim fakat biraz moralimi bozdu. O.C yaptım fakat biraz oynadıktan sonra sistem kapandı vs. Ben zaten 10.sınıfım şu an pek oyuna fırsat kalmıyor derslerden fakat sizce sistemim günümüz için yeterli mi? 2 buçuk yıl önce toplamıştım o zaman için mantıklı ve güzel toplamış mıyım? Ve daha iyi performans almak için yapabileceğim neler var herhangi donanım değiştirmeden? Cevaplarınız bekliyorum.

• Ryzen 3 1200
  • ASUS Cerberus GTX 1050 Ti
  • ASRock AB350M
  • 8 GB 2133 MHz RAM
  • Seagate 1TB HDD
  • 600W 80+ PSU
Hevesle RDR 2 aldım Steam'den fakat DX 12'de bayağı drop girdi. Vulkan'da ise 30FPS anca oynattı. Sürekli yeni çıkan oyunları oynama meraklısı değilim fakat biraz moralimi bozdu. O.C yaptım fakat biraz oynadıktan sonra sistem kapandı vs. Ben zaten 10.sınıfım şu an pek oyuna fırsat kalmıyor derslerden fakat sizce sistemim günümüz için yeterli mi? 2 buçuk yıl önce toplamıştım o zaman için mantıklı ve güzel toplamış mıyım? Ve daha iyi performans almak için yapabileceğim neler var herhangi donanım değiştirmeden? Cevaplarınız bekliyorum.
Pek yeterli olduğu söylenemez günümüz oyunları için. Ekran kartı eski ve işlemci güçsüz. RAM de yetersiz. RAM'den kaynaklıdır büyük ihtimalle oyunda yediğiniz droplar.

Dostum ekran kartın çok yüksek olmasına rağmen işlemcin buna yetmiyo olabilir.İşlemcini değiştirirsen ekran kartını iyi kullanabilirsin.

1050 ile 30FPS oynamanız normal. 2019 yılında çok daha iyisi de toplanırdı.

3300E toplamıştım mesela ne gibi değişiklikler yapılabilirdi ki?

Yeterli kelimesi size bağlı dediğiniz gibi yeni çıkan oyunları çok oynama meraklısı değilsen yeterli.

Aynen değilim yani hoşuma giden olunca oynuyorum bugüne kadar hiçbir oyunda yetersiz hissettirmedi RDR hariç.
Dostum ekran kartın çok yüksek olmasına rağmen işlemcin buna yetmiyor olabilir. İşlemcini değiştirirsen ekran kartını iyi kullanabilirsin.

Darboğaz olduğunu sanmıyorum ben ama tabii o da sizin görüşünüz.

Güçlü bir sistem değil. Yeni nesil oyunları zar zor oynarsın. Güncellemelisin.

Hiç bütçe ayıramam açıkçası fakat sizce gerçekten gerek var mı? En fazla 2 yıl daha oyun oynuyacağım sonra 12'de oynamam zaten üni de şehir dışı düşünüyorum.

Ben Ryzen 3 3200G ile düşük ayarlarda RDR2'yı oynayabiliyorum ayrıca 8 GB RAM'im var. 1050 Ti ile kasması garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı