R3 1300X GTX 1050 Ti ekran donuyor

CS.YAYLAK

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Daha bugüne kadar hiç donmayan bilgisayarım nedense bugün donmaya, takılmaya başladı. Sorun şu: Örneğin oyun oynuyorsunuz veya internette sörf yapıyorsunuz, müzik dinliyorsunuz vb. ve bilgisayarınız aniden donuyor. Monitörde hiçbir şey kımıldamıyor. Müzik dinlerken boşluk tuşuna bastığımda müzik durup başlıyordu. Aynı şekilde fare için de geçerli, arka plan çalışıyor ama ekran donuk. Sesler var, her şey var ama görüntü donuk halde. Temp'i sildim, sürücüleri iyileştirdim biraz düzelmiş gibi oldu ama bir süre sonra geri dondu. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Sistem özelliklerim.
  • Ryzen 3 1300X.
  • MSI A320 Grenade.
  • MSI GTX 1050 Ti Gaming X
  • Crucial Ballistix 2400 MHz kırmızı RAM 2x8GB.
  • WD Green 120 GB SSD.
  • WD Blue 1 TB HDD.
Sıcaklık değerlerim (sadece boşta ölçüm yapabiliyorum)
  • İşlemci 40-50 derece.
  • Ekran kartı 37 derece.
  • SSD 31 derece.
  • HDD 35 derece.
  • Anakarttaki en yüksek sıcaklık 54 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler veya ekran kartı kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. XMP profili vs. açık mı?

Az önce kontrol ettim hocam kapalı zaten bugün acaba bir eşeklik mi yaptım acaba diye BIOS'u sıfırlamıştım zaten daha önce 16 GB RAM'in 8 GB kullanılabilir olduğu için ilk aldığım zaman da sıfırlamıştım. XMP falan kapalı durumda olağan dışı hiçbir durum yok Opera GX kullanıyordum ondan kaynaklıdır diye kaldırdım tempi falan sildim gariptir ki tempde 7 GB dosya silindi biraz daha hızlandı bilgisayar ve daha hızlı açılmaya başladı ama donma sorunu çözülmedi.

Geri
Yukarı