R3 2200G mavi ekran hatası

Klzz

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, benim şöyle bir sorunum var. Bilgisayarımı açıyorum, normal işlerimi hallederken bir anda mavi ekran alıyorum. Hani düşünüyorum neden olabilir diye. Bir sebep de bulamıyorum.
Çünkü bilgisayara yükleniyorum, 3-4 saat işlerimi hallediyorum. Tık yok. Diğer gün açıyorum, bir anda mavi ekran.

Sistemin özellikleri:
  • AMD Ryzen 3 2200G.
  • ASRock B450M HDV r4.0
  • Kingston HyperX Fury 8 GB 3000MHz CL15.
  • Seagate 1TB 7200RPM HDD.
  • Gametech GTP-500 500W 80 Plus Bronze.
Açıkçası PSU'dan şüpheleniyorum. Yorumlarınıza açığım konuda yardım edecek herkese şimdiden teşekkürler.

İlk dozsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum aşıdan dolayı biraz ağrıyor sonra geçiyor ama.
Hocam sonuçlar böyle çıktı bir sıkıntı gözükmüyor tek disk kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• sonuçlar.png
    sonuçlar.png
    87,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Bilgisayarı sökebilirim montajını ben yapmıştım zaten yani kabloyla mı alakalı olduğunu düşünüyorsunuz yoksa kablo tam takılmamış olabilir mi?
Disk sağlam. Kesinlikle sağlam.
O zaman SATA portu ya da kablosu tetikledi.

Hocam bugün söktüm kabloyu bütün SATA portlarına taktım ama mavi ekran aldım her türlü. Ben şahsen 4 tane SATA portunun bozuk olduğunu düşünmüyorum ondan dolayı bir kablo alıp deneyeceğim.
Aynı zamanda şöyle oldu bir süre sonra kabloyu SATA portundan çıkarırken zorlandım. Sizin yorumunuz nedir hocam sizce portlarda mı sıkıntı var yoksa kabloda mı bence kablodan dolayı çünkü anakartı alalı 6 ay oldu olmadı ama dediğim gibi yarın kablo alıp deneyeceğim göreceğiz bakalım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı