R3 2200G sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

xaisel

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 3000 MHz
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
A520M S2H
İşlemci
R3 2200G
BIOS Update'niz var. Onu bir güncelleyin.
Eki Görüntüle 1674503

- İşaretlediğim driverları indirip sisteme kurun.

Eki Görüntüle 1674504

Eki Görüntüle 1674505

Eki Görüntüle 1674506

Alttaki linkteki Utility kısmında yazan herhangi bir program sizde yüklüyse Revo ile kaldırın. Revo rehberini alta bırakıyorum.

Revo:
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.

Bütün bunlardan sonra hala mavi ekran devam ediyorsa önce internetsiz güvenli modda sistemi deneyin. Mavi ekran yiyor musunuz bakın. Yemiyorsanız ağ destekli güvenli modu kullanın. Bu güvenli modlarda mavi yemiyorsanız bildirin.

Hocam diğer driverları format attıgımda güncellemiştim ama BIOS'u güncelleyemiyorum eskiden punch Technology adlı firmanın BIOS'unu yüklemişim bilmeden Gigabyte'nin BIOS'unu yüklemeye çalışınca oemld mismatch hatası alıyorum şu an BIOS sürümü F15C.
Bir de şeyi fark ettim RAM'ları çıkartıp taktım belki düzelir diye ilk 1 2 kere açmaya çalışırken görüntü gelmeyip kasa kendini kapattı sonraki deneyişimde açıldı bunun sebebi ne olabilir?

Hocam diğer driverları format attıgımda güncellemiştim ama BIOS'u güncelleyemiyorum eskiden punch Technology adlı firmanın BIOS'unu yüklemişim bilmeden Gigabyte'nin BIOS'unu yüklemeye çalışınca oemld mismatch hatası alıyorum şu an BIOS sürümü F15C.
Bir de şeyi fark ettim RAM'ları çıkartıp taktım belki düzelir diye ilk 1 2 kere açmaya çalışırken görüntü gelmeyip kasa kendini kapattı sonraki deneyişimde açıldı bunun sebebi ne olabilir?

BIOS yüklemesi yapabilen bir teknik servise cihazı götürün. Orijinal son sürüm BIOS dosyanızı yanınızda USB ile götürüp servise teslim edin. BIOS üzerindeki yazılımın tamamen silinip bu flashdaki BIOS'un yazdırılmasını istiyorum diye belirtin. Yanlış BIOS güncellemeleri daha ağır sonuçları olabilir. Olmadan önlem almakta fayda var. Üretici haricinde bir BIOS'a neden ihtiyaç duydunuz bilmiyorum ama sistemin temel parçalarını tanıma konusunda anakartınız bu yüzden sorun yaşıyor olabilir.

Önce yazılım çözümlerini deneyin. İndirip oradan kurun. Başka bir yerden güncellemeyin. Sorun çözülmüyorsa BIOS için bir teknik servise başvurun. Ama öncesinde arayıp BIOS üzerine yazım yapabilip yapamadıklarını sorun. Her yer yapmaz. Ya da cihazı direk garantiye gönderin. Çünkü format atmışsınız. Üreticinin verdiği driverları denemişsiniz. Hala devam ediyorsa donanımsal bir sıkıntı vardır. BIOS yazdırma işlemi olmazsa da bir parçada sorun var demektir.

BIOS yüklemesi yapabilen bir teknik servise cihazı götürün. Orijinal son sürüm BIOS dosyanızı yanınızda USB ile götürüp servise teslim edin. BIOS üzerindeki yazılımın tamamen silinip bu flashdaki BIOS'un yazdırılmasını istiyorum diye belirtin. Yanlış BIOS güncellemeleri daha ağır sonuçları olabilir. Olmadan önlem almakta fayda var. Üretici haricinde bir BIOS'a neden ihtiyaç duydunuz bilmiyorum ama sistemin temel parçalarını tanıma konusunda anakartınız bu yüzden sorun yaşıyor olabilir.

Önce yazılım çözümlerini deneyin. İndirip oradan kurun. Başka bir yerden güncellemeyin. Sorun çözülmüyorsa BIOS için bir teknik servise başvurun. Ama öncesinde arayıp BIOS üzerine yazım yapabilip yapamadıklarını sorun. Her yer yapmaz. Ya da cihazı direk garantiye gönderin. Çünkü format atmışsınız. Üreticinin verdiği driverları denemişsiniz. Hala devam ediyorsa donanımsal bir sıkıntı vardır. BIOS yazdırma işlemi olmazsa da bir parçada sorun var demektir.

Hocam şansıma anakartımda Q flash Plus diye bir özellik varmış onun sayesinde Gigabyte BIOS'a geri dönebildim punch Technology'nin sitesinde o üreticinin bioslarının kendi özel bilgisayarları için olduğunu söylemiş fakat ben bunu görmeden yüklemişim geri dönmek içinde sırasıyla yönergeler vardı onları yapınca en güncel BIOS'a döndüm umarım mavi ekran sorunu da düzelmiştir.

Hocam şansıma anakartımda Q flash Plus diye bir özellik varmış onun sayesinde Gigabyte BIOS'a geri dönebildim punch Technology'nin sitesinde o üreticinin bioslarının kendi özel bilgisayarları için olduğunu söylemiş fakat ben bunu görmeden yüklemişim geri dönmek içinde sırasıyla yönergeler vardı onları yapınca en güncel BIOS'a döndüm umarım mavi ekran sorunu da düzelmiştir.
Umarız. Bir süre kullanın sorun devam ederse yazarsınız.

Maalesef hocam tekrar mavi ekran. ama 6 7 saat sonra oldu
Son attığınız dump dosyası diski işaret ediyor. Size zahmet bir de disk testi alalım.

Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

Crystal Disk Info
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Eğer üstteki programlar smart verisi vermiyorsa;
Nvme diskiniz varsa bunlar size sonuç vermeyebilir. Disk üreticinizin adını başa yazarak google da firmware olarak aratın. Örnek WD Nvme disk firmware gibi. Kendi sitesinden firmware 'ini indirip smart verisi atın.

Son attığınız dump dosyası diski işaret ediyor. Size zahmet bir de disk testi alalım.

Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune.
Diskinizi seçin. Health ve error scan kısımları.

CrystalDiskInfo.
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Eğer üstteki programlar Smart verisi vermiyorsa;
NVMe diskiniz varsa bunlar size sonuç vermeyebilir. Disk üreticinizin adını başa yazarak Google da Firmware olarak aratın. Örnek WD NVMe disk Firmware gibi. Kendi sitesinden Firmware'ini indirip Smart verisi atın.

Hocam diskim tertemiz en son açtığım konuya bakabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    78,7 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran q.PNG
    Ekran q.PNG
    34 KB · Görüntüleme: 12
İlginç temiz görünüyor ama başka bir sıkıntısı mı var bilemedim. Yeni dump dosyaları biriktirip atın bakalım. Başka neden olabilir inceleyelim.

İlginç temiz görünüyor ama başka bir sıkıntısı mı var bilemedim. Yeni dump dosyaları biriktirip atın bakalım. Başka neden olabilir inceleyelim.

Hocam mavi ekranı hep bir şey indirirken veya güncellerken alıyorum. 2 tane daha minidump oluştu

Hocam mavi ekranı hep bir şey indirirken veya güncellerken alıyorum. 2 tane daha minidump oluştu
Farklı bir disk deneme imkânın var mı? Ya da sisteme takılı bir disk mi var? Testini yaptığından başka. Hala disk hatası atıyor windows. Cihaza OC işlemi zaten yapmadığını düşünüyorum. BIOS'u güncellediğini söyledin. Bağlı başka disk varsa bağlantıyı kesin.

Hala sorun devam ediyorsa temiz bir format atıp hiçbir driver kurmayın. Windows Update size ihtiyacınız olanları kursun. Sadece ağ sürücüsü kurun eğer internetiniz olmazsa. Bu şekilde deneyin bi. ISO dosya linki atıyorum.
Win10 21H2 64 bit - Dili Türkçe seçerseniz Türkçe olur.

Geri
Yukarı