R3 2200G sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

xaisel

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 3000 MHz
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
A520M S2H
İşlemci
R3 2200G
-MSI Afterburner'ı alttaki şekilde kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
Disk testi yapıp sonucu gönderin.
Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

Crystal Disk Info
Direkt programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Eğer üstteki programlar smart verisi vermiyorsa;
NVMe diskiniz varsa bunlar size sonuç vermeyebilir. Disk üreticinizin adını başa yazarak Google'da firmware olarak aratın. Örnek WD NVMe disk firmware gibi. Kendi sitesinden firmware'ini indirip smart verisi atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
-MSI Afterburner'ı alttaki şekilde kaldırın.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Disk testi yapıp sonucu gönderin.
Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune.
Diskinizi seçin. Health ve error scan kısımları.

CrystalDiskInfo.
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Eğer üstteki programlar Smart verisi vermiyorsa;
NVMe diskiniz varsa bunlar size sonuç vermeyebilir. Disk üreticinizin adını başa yazarak Google da Firmware olarak aratın. Örnek WD NVMe disk Firmware gibi. Kendi sitesinden Firmware'ini indirip Smart verisi atın.

Hocam sonuçlar şu şekilde. Şeyi de eklemek istiyorum benim 1TB HD'dim vardı ama fiziksel hasar aldığı için bozuldu kafa falan atıyordu sürekli. Mavi ekran o yüzden oluyor diye düşünüyordum. HDD'yi çıkardım sistemden şu an sadece SSD var, SSD'de bir problem yok sanırım fakat yine mavi ekran yiyorum arada. RAM testi de yaptım bu arada RAM'lerde de sorun yok.

Dosya Ekleri

• Ekran 1.PNG
    Ekran 1.PNG
    34,6 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    78,4 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    12,7 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    18,3 KB · Görüntüleme: 22
Hocam sonuçlar şu şekilde. Şeyi de eklemek istiyorum benim 1TB HD'dim vardı ama fiziksel hasar aldığı için bozuldu kafa falan atıyordu sürekli. Mavi ekran o yüzden oluyor diye düşünüyordum. HDD'yi çıkardım sistemden şu an sadece SSD var, SSD'de bir problem yok sanırım fakat yine mavi ekran yiyorum arada. RAM testi de yaptım bu arada RAM'lerde de sorun yok.
Afterburner kaldırdıktan sonra devam etti mi sorun?

Afterburner kaldırdıktan sonra devam etti mi sorun?

Hocam şu an sorun yok zaten nadiren oluyordu. 2-3 gün üst üste hata verince sorayım dedim. Birkaç gün gözlemlerim hata almazsam çözüldü işaretlerim. Bir de meraktan soruyorum Afterburner neden mavi ekrana sebep oluyor?

Hocam şu an sorun yok zaten nadiren oluyordu. 2-3 gün üst üste hata verince sorayım dedim. Birkaç gün gözlemlerim hata almazsam çözüldü işaretlerim. Bir de meraktan soruyorum Afterburner neden mavi ekrana sebep oluyor?
Artık güncelleme almayan bir program olduğu için en güncel Windows kullanıyorsanız uyumsuzluk veya başka bir sorundan kaynaklı olabilir. Oyun içindeki göstergesine anti hile yazılımları engellemiş olabilir. Bazı oyunlar yapıyor. Geliştiricisi vefat etti diye biliyorum. Onun yerine oyun içi istatistikleri için NVIDIA veya AMD'nin performans göstergelerini deneyebilirsin. Sorun çözülmezse dönüş yaparsın. İyi akşamlar.

Artık güncelleme almayan bir program olduğu için en güncel Windows kullanıyorsanız uyumsuzluk veya başka bir sorundan kaynaklı olabilir. Oyun içindeki göstergesine anti hile yazılımları engellemiş olabilir. Bazı oyunlar yapıyor. Geliştiricisi vefat etti diye biliyorum. Onun yerine oyun içi istatistikleri için NVIDIA veya AMD'nin performans göstergelerini deneyebilirsin. Sorun çözülmezse dönüş yaparsın. İyi akşamlar.

Hocam az önce mavi ekran yedim, sonra PC yeniden başladı. Opera'yı açarken tekrar mavi ekran yedim, sonra tekrar başlarken mavi ekran yedim ama farklı bir hata koduyla System32 dosyalarıyla alakalı bir şey diyordu hata kodu "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO." Sonra otomatik onarıma falan girdi geri yükleme yapmadı denedim olmadı, birkaç kez yeniden başlatınca düzeldi sanırım. Format atacağım, format atmamı önerir misiniz?

Hocam az önce mavi ekran yedim, sonra PC yeniden başladı. Opera'yı açarken tekrar mavi ekran yedim, sonra tekrar başlarken mavi ekran yedim ama farklı bir hata koduyla System32 dosyalarıyla alakalı bir şey diyordu hata kodu "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO." sonra otomatik onarıma falan girdi geri yükleme yapmadı denedim olmadı, birkaç kez yeniden başlatınca düzeldi sanırım. Format atacağım format atmamı önerir misiniz?

Yeniden başlarken olan mavi ekranın minidump dosyası oluşmamış diğerleri şu şekilde.
Format atsam kesin çözüm olur mu?

Hocam az önce mavi ekran yedim, sonra PC yeniden başladı. Opera'yı açarken tekrar mavi ekran yedim, sonra tekrar başlarken mavi ekran yedim ama farklı bir hata koduyla System32 dosyalarıyla alakalı bir şey diyordu hata kodu "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO." sonra otomatik onarıma falan girdi geri yükleme yapmadı denedim olmadı, birkaç kez yeniden başlatınca düzeldi sanırım. Format atacağım format atmamı önerir misiniz?

Yeniden başlarken olan mavi ekranın minidump dosyası oluşmamış diğerleri şu şekilde.
Format atsam kesin çözüm olur mu?

Öneririm format iyidir. Formattan sonra Windows Update ile yüklenmesi gerekenleri yükletin. Kendiniz gerekli olmadıkça yüklemeyin. Bu şekilde deneyin.

Öneririm format iyidir. Formattan sonra Windows Update ile yüklenmesi gerekenleri yükletin. Kendiniz gerekli olmadıkça yüklemeyin. Bu şekilde deneyin.

Hocam format attım bugün ekran kartı driverini kurarken gene CRITICAL_PROCESS_DIED hata koduyla mavi ekran aldım kontrol edebilir misiniz?

Hocam format attım bugün ekran kartı driverini kurarken gene CRITICAL_PROCESS_DIED hata koduyla mavi ekran aldım kontrol edebilir misiniz?

Hocam birkaç kez daha mavi ekran yedim temiz bir kurulum yaptım SSD RAM de sorun yok sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir ki bir rahat vermedi şu sorun.

Son düzenleme:
BIOS update'niz var. Onu bir güncelleyin.
1676752946573.png

- İşaretlediğim driverları indirip sisteme kurun.

1676752972041.png

1676752985098.png

1676752994284.png

Alttaki linkteki utility kısmında yazan herhangi bir program sizde yüklüyse revo ile kaldırın. Revo rehberini alta bırakıyorum.

Revo :

Bütün bunlardan sonra hala mavi ekran devam ediyorsa önce internetsiz güvenli modda sistemi deneyin. Mavi ekran yiyor musunuz bakın. Yemiyorsanız ağ destekli güvenli modu kullanın. Bu güvenli modlarda mavi yemiyorsanız bildirin.

Geri
Yukarı