Çözüldü R3 2200G sistem Windows açılırken logo kısmında donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Görkem Ertopcu

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarı açtığımda bir gariplikler olmaya başladı. Görev çubukları Windows 7 tarzında, fare takıla takıla gitmesi, PC açıldıktan 2 dk sonra donması falan. Bende format attım fakat format attıktan sonra Windows logosunda açılırken PC donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor. SSD'de sorun olabilir dedim HDD'ye yükledim düzelmedi, farklı bir Windows sürümü denedim gene olmadı, farklı ekran kartı denedim gene olmadı. Daha düne kadar sorunsuz çalışıyordu. Virüs vs inmiş olamaz çünkü 1 aydır PC'ye bir şey indirmedim. Sorun ne olabilir?
R3 2200G.
8 GB 3000 MHz RAM.
ASUS Prime A320M-A
350W PSU.
Sapphire HD6570.

Bugün bilgisayarı açtığımda bir gariplikler olmaya başladı. Görev çubukları Windows 7 tarzında, fare takıla takıla gitmesi, PC açıldıktan 2 dk sonra donması falan. Bende format attım fakat format attıktan sonra Windows logosunda açılırken PC donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor. SSD'de sorun olabilir dedim HDD'ye yükledim düzelmedi, farklı bir Windows sürümü denedim gene olmadı, farklı ekran kartı denedim gene olmadı. Daha düne kadar sorunsuz çalışıyordu. Virüs vs inmiş olamaz çünkü 1 aydır PC'ye bir şey indirmedim. Sorun ne olabilir?
R3 2200G.
8 GB 3000 MHz RAM.
ASUS Prime A320M-A
350W PSU.
Sapphire HD6570.

Ramlerinizi temizleyip mümkünse yerlerini değiştirip tekrar dener misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Hemen deniyorum.

RAM'i silgi ile sildim ve B1 soketinden B2 soketine geçirdim fakat hala aynı. :(

BIOS'u sıfırladıktan sonra tekrar dener misiniz?
Genelde bu sorun disk sorunu olarak çıkıyor karşımıza.
Ama aklıma bir şey gelmiyor başka.
Sosyal'deki daha bilgili kişileri etiketler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u sıfırladıktan sonra tekrar dener misiniz?
Genelde bu sorun disk sorunu olarak çıkıyor karşımıza.
Ama aklıma bir şey gelmiyor başka.
Sosyal'deki daha bilgili kişileri etiketler misiniz?

BIOS'u sıfırladım olmadı, BIOS'u güncelledim gene olmadı. Kimleri etiketlemem gerekiyor bilmiyorum.

Sistemdeki diskler neler?

HDD'lerin kablosunu söküp deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı