R3 2200G sistemde FPS düşüşü

dante_06

Hectopat
RAM
8 GB 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
İşlemci
Ryzen 3 2200g
Başlıkta da belirttiğim gibi birkaç gündür bilgisayara uzun süren droplar giriyor. Oyunlarda, webde gezerken, masaüstünde drop giriyor ve 10-15 saniye kadar sürüyor. Arka planda müzik, video vb. bir şey açıksa devam ediyor fakat hiçbir müdahale yapamıyorum. Bilgisayara format atalı 1 ay bile olmadı ve 2 gün öncesine kadar gayet iyi çalışıyordu. Ek olarak Malwarebytes ve hıtmanpro'da scan yaptım ve bazı şüpheli yazılımları silmeme rağmen sorun devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i 16 yap bir de SSD tak bak nasıl uçuyor. Aynı sorun bende de vardı bunları yaptım düzeldi geçen sene.
Aynı sistem bende de var.

RAM'i 16 yap bir de SSD tak bak nasıl uçuyor. Aynı sorun bende de vardı bunları yaptım düzeldi geçen sene.
Aynı sistem bende de var.

RAM yeterli aslında, SSD takılırsa sistemden randıman almaya başlayabilir.

Yakın zamanda yükseltmeyi düşünüyorum fakat sorunun bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Daha yeni olmaya başladı çünkü. Giren droplar da sıradan FPS düşüşleri gibi değil.

Sen o şekilde bir dene. RAM yükseltmesi şart değil fakat 120 GB'ta olsa SSD tak. Farkı göreceğinden eminim.

Farklı RAM kullanmayı denedin mi?

Belki RAM'lerinden birinden kaynaklı olarak yapıyordur.

Ama dediğim gibi yüksek ihtimalle SSD taktığında düzelecek bir problem olabilir. Bilgisayar'da çok alakasız yerlerden çok alakasız problemler olabiliyor. Ben bilgisayar teknisyeniyim, karşıma o kadar çok alakasız problemler geldi ki, yeni ekran kartı veya RAM takıldığında Windows'un çöktüğünü de gördüm, Power Supply yüzünden onboard görüntü vermediğini de gördüm.

Farklı RAM kullanmayı denedin mi?

Belki RAM'lerinden birinden kaynaklı olarak yapıyordur.

Ama dediğim gibi yüksek ihtimalle SSD taktığında düzelecek bir problem olabilir. Bilgisayar'da çok alakasız yerlerden çok alakasız problemler olabiliyor. Ben bilgisayar teknisyeniyim, karşıma o kadar çok alakasız problemler geldi ki, yeni ekran kartı veya RAM takıldığında Windows'un çöktüğünü de gördüm, Power Supply yüzünden onboard görüntü vermediğini de gördüm.
Başka RAM'im yok hocam maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı