R3 3100 overclock nasıl yapılır?

parduzs

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 2 aydır topladığım sistemimden menun bir şekilde FPS oyunları oynamaktayım, CS:GO belki de günümün 10 saati bu oyunda geçiyor.
Elbetteki performansından ve FPS değerlerinden çok memnunum sistemimin fakat fark ettim ki çok az da olsa sistemimde küçük bir darboğaz mevcut.

Ryzen 3 3100 işlemci kullanıyorum ve çok çok az da olsa overclock yapmak istiyorum, sadece küçük darboğazı ortadan kaldıracak kadar bu konuda Ryzen Master kullanmalı mıyım? ya da nasıl yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.

Sistem:

Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 3 3100.
XFX RX 5600 XT 3 fanlı.
XPG Spectrix 3200 MHz 2x8 16 GB.
Corsair VS650 80+
Kingston 480GB A400.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız nedir? Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?
CTR ile silikon testi yapın.

Öncelikle işlemci silikonunuzu öğrenin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız nedir? Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?
CTR ile silikon testi yapın.
B450M S2H gigabyte kullanıyorum, evet stok soğutucu mevcut
3.9 GHz değerlerine gelebilirsin voltaj ayarı yapmadan.
Sizce bu bir sorun yaratırmı tam aslında çıkmak istediğim frekans bu belirttiğiniz stok soğutucu mevcut

Stock soğutucu yeterli olacaktır. Overclockla 3.8 ghz hızına çıkartın stress testinde bir sorun olmazsa daha da yükselebilirsin.
Bir süredir şehir dışındayım bu yüzden bilgisayarıma ulaşamadığım için silikon testi yapamadım. peki bu değere ryzen master ile mi çıkmalıyım? Sanırım daha basit bir yolu overclockun

Bir süredir şehir dışındayım bu yüzden bilgisayarıma ulaşamadığım için silikon testi yapamadım. peki bu değere ryzen master ile mi çıkmalıyım? Sanırım daha basit bir yolu overclockun

Evet tabii ki ryzen masterla deneyebilirsiniz. Sonuçlar iyi olur ise biosdan gerekli ayarları yaparsınız.

Geri
Yukarı