Çözüldü R3 3200g sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

yaser eraslan

Hectopat
RAM
Netac 8+8 16 GB 3200 Mhz CL16 RAM
SSD veya HDD modeli
Sandisk 480 GB + 120 GB Xraydisk SSD
Ekran kartı
Vega 8 GPU APU
Anakart
Asus B450mk 2
İşlemci
Ryzen 3 3200g
Merhaba, son 2 aydır durduk yere mavi ekran hatası alıyordum MEMORY_MANAGEMENT, corruption gibi gibi fakat son gunlerde aşırı sıklaşmaya başladı özellikle CS 2 açmayı denedigim zaman. Ne zamanki CS 2 açsam bilgisayarımın ekranı gidiyor ve geçersiz format diyor ardından mavi ekran veriyor. Bilgisayar CS 2 acmadıgım zamanlarda ise durduk yere bu hataları veriyor. Sorunun ekran kartından kaynaklandıgını dusunuyorum ama yine de incelerseniz sevinirim. Aşağıya minidump dosyalarının linkini bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz şeylerin hepsini aşağıdaki linke bıraktım fakat XVD sanal diski diye bir kısım goremedim bilgisayarımda.

Sanal olan şey Xbox diski değil de kol için indirdiğin programmış, benim hatam o.

C diskinde sorun olduğunu bildirmiş Windows, kontrol et. Chkdsk komutlarını uygulamışsın galiba. Kablolarını kontrol et, farklı bir kablo tak. Sorun düzelmezse diski değiştir.

Rich (BB code):
C: birimindeki dosya sistemi yapısında bir bozulma bulundu.
Dosya sistemi dizin yapısında bir bozulma tespit edildi. Dosya başvuru numarası 0x5a00000000832f. Dosyanın adı: "\Windows\System32\en-US". Bozuk dizin özniteliği: ":$I30:$INDEX_ALLOCATION". Bozuk dizin bloğunun konumu: Vcn 0x5a, Lcn 0xffffffffffffffff. Bozulma, dizin bloğunda 1200 uzaklığında başlıyor.

Sanal olan şey Xbox diski değil de kol için indirdiğin programmış, benim hatam o.

C diskinde sorun olduğunu bildirmiş Windows, kontrol et. Chkdsk komutlarını uygulamışsın galiba. Kablolarını kontrol et, farklı bir kablo tak. Sorun düzelmezse diski değiştir.

Rich (BB code):
C: birimindeki dosya sistemi yapısında bir bozulma bulundu.
Dosya sistemi dizin yapısında bir bozulma tespit edildi. Dosya başvuru numarası 0x5a00000000832f. Dosyanın adı: "\Windows\System32\en-US". Bozuk dizin özniteliği: ":$I30:$INDEX_ALLOCATION". Bozuk dizin bloğunun konumu: Vcn 0x5a, Lcn 0xffffffffffffffff. Bozulma, dizin bloğunda 1200 uzaklığında başlıyor.

Bence de SSD bozuk AliExpress'ten almıştım 3 5 sene evvel.

Bozuk blok hatası gibi duruyor. Diski emekliye ayır, sorun çözülür.

Konuyu hortlatmış oldum fakat birkaç değişiklik oldu. Bozuk gozuken diskimde boş depolama alanı çok azdı ve ben yer açtım yaklasık 20 30GB kadar. Mavi ekran hatası bir nebze azaldı fakat son gunlerde bu sefer ekrandaki görüntülerde bozulma ardından yine aynı isimlerle mavi ekran almaya başladım sanırım SSD değil de GPU bozuk gibi.

Konuyu hortlatmış oldum fakat birkaç değişiklik oldu. Bozuk gozuken diskimde boş depolama alanı çok azdı ve ben yer açtım yaklasık 20 30GB kadar. Mavi ekran hatası bir nebze azaldı fakat son gunlerde bu sefer ekrandaki görüntülerde bozulma ardından yine aynı isimlerle mavi ekran almaya başladım sanırım SSD değil de GPU bozuk gibi.
Ayrıca oyun farketmeksizin oyun bir anda tak diye kapanıyor hata vermeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı