R3 3200G undervolt nasıl yapılır?

Selene

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar herkese, sorum şu en uygun ve performanslı ayarlar da R3 3200G'ye nasıl undervolt yapabilirim? Uygun gördüğünüz veya önerdiğiniz ayarlar mevcutsa yorumlara bekliyorum :)

Ufak bilgi:
Anakart: Gigabyte B550M S2H.
RAM: G.Skill Ripjaws 8x2 16 GB 3200 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
UV sıcaklık değerleriniz yüksek ise yapılır.
Sıcaklık değerleriniz iyi ise ellemenizi tavsiye etmem.
Sıcaklık değerleri nedir?

Genelde OC sorarlar ama. Undervolt yapmanıza gerek yok. 81 dereceyi geçerse kasanızın yan kapağını açıp öyle kullanmaya devam edin.
Hocam benim sistemim normalde kendi kendine kapanıyor oyun oynarken belirli bir süre sonra neden olduğu hakkında fikrim yok tüm parçaları teste soktum ama hepsi pass geçti yani sorun nerede bilmiyorum.
Kasa nedir?
Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?
@Selene
Evet hocam stok soğutucu kasa da MSI MAG FORGE 100R

Hocam benim sistemim normalde kendi kendine kapanıyor oyun oynarken belirli bir süre sonra neden olduğu hakkında fikrim yok tüm parçaları teste soktum ama hepsi Pass geçti yani sorun nerede bilmiyorum.

Evet hocam stok soğutucu kasa da MSI MAG Forge 100R.

Hocam, boştayken mi 76 - 81 derece oluyor? Termal macun koymamışsınız yada macununuz sahte çünkü o değerler kuru işlemci değerleri.

Hocam sıcaklık yüzümden kapanıyor sistem.
En son ne zaman termal macun yenilediniz?
Hocam sistem 1 aylık ve stok soğutucunun termal macunu vardı eklemedim sonrasında bu kapanma olayları başlayınca sağlam bir termal macun ekledim sonuç aynı
Hocam, boştayken mi 76 - 81 derece oluyor? Termal macun koymamışsınız yada macununuz sahte çünkü o değerler kuru işlemci değerleri.
Normalde önceden boştayken 35 40 derece idi şuan bi undervolt denedim 4.0 ghz 1338V 34 derece daha iyisi veya daha performanslı ayar varsa hocam onu yapabilirim.

Hocam sistem 1 aylık ve stok soğutucunun termal macunu vardı eklemedim sonrasında bu kapanma olayları başlayınca sağlam bir termal macun ekledim sonuç aynı

Normalde önceden boştayken 35 40 derece idi şu an bir undervolt denedim 4.0 GHz 1338V 34 derece daha iyisi veya daha performanslı ayar varsa hocam onu yapabilirim.

1.250V deneyin.
4 GHz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı