R5 1500X'ten R7 5700Xe geçiş sonrası ekran gelmiyor

Pwsont

Centipat
Daha fazla  
İşlemcimi R5 1500X'ten R7 5700X ile degıstım ve ekran gelmıyor ve CPU ısıgı yanıyor. Anakartım Gigabyte AB350 Gaming 3.

İşlemcimi R5 1500X'ten R7 5700X ile degıstım ve ekran gelmıyor ve CPU ısıgı yanıyor. Anakartım Gigabyte AB350 Gaming 3.

Öncelikle eski işlemciyi tekrar geri takman gerekiyor. Ardından da buradan BIOS'un F52 sürümünü kurman gerekiyor. Sonrasında BIOS kurulum işlemini gerçekleştirmen gerekiyor. Eğer ki BIOS sorunsuzca kurulduysa bilgisayarını kapatıp işlemciyi değiştir. Bundan sonrasında büyük bir ihtimalle sorun çözülecektir.

Kingston USB format Utility aracını indir ve bu araçla USB'yi FAT32 biçimlendirip dene.

Hocam BIOS için sağolun onu bugün arkadaştan USB alarak güncelledim. CPU'yu taktım ama hala ekran gelmiyor ve CPU arıza ışığı yanıyor. Sizce neden kaynaklanabilir ? Ben şu an ekran kartının uyumsuzuğunu düşünüyorum (Gigabyte GTX1050 Ti) ya da anakart(Gigabyte AB350 Gaming 3)uyumusuzluktan oluyor olabilir mi sizce ve işlemciyi geçtiğimiz cumartesı vatandan sıfır aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı