R5 1600-1050 Ti sistem nasıldır?

Bütçe
4500 geçmese hoş olur

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Sistem parçaları:
MSI NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB.
AMD Ryzen 5 1600.
Seagate 1TB HDD.
G.Skill Ripjaws V 8 GB 3000 MHz RAM.
FSP Hydro K 500 80+bronz 500W PSU.
Gigabyte A320M-S2H.
Everest 329R kasa.
Acer 60Hz 5ms 18, 5 Inc analog monitör.

Benim bu sistemden beklentim öyle yüksek FPS'ler, Full HD grafiklerde performanslar falan değil. Zaten %70 Office programları kullanacağım, kardeşim de Zula ve ETS 2 oynuyor. Bunlarda kasmayacak, FPS ve grafikler dusuk olsa da olur, o oyunun tık tık takılarak oynanması muhabbeti olmayacak bir güce sahip mi bu sistem? Birbirine uymayacak ya da arıza çıkarır dediginiz bir şey var mı?
Ben aşırı detaylara hakim olmadiğım için size sormak istedim.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
1TB HDD yerine, 120 veya 240GB SSD + 500 GB HDD alırsanız ve Windowsu SSD içine kurarsanız, özellikle bilgisayarın açılış süresi ve Office gibi programlarda daha yüksek performans alırsınız.

Bütçe monitörle beraber 4500 geçmesin istiyorum, dediğim gibi ben fps istemiyorum, sadece oynatsın yeter şeklinde isteğim. 1050 ti bana yetmez mi?
Sistem iyi değil. 1050 Ti devri bitti artık. bütçe belirtin ona göre yardımcı olalım.
1TB HDD yerine, 120 veya 240GB SSD + 500 GB HDD alırsanız ve Windowsu SSD içine kurarsanız, özellikle bilgisayarın açılış süresi ve Office gibi programlarda daha yüksek performans alırsınız.
Tavsiye için teşekkürler, göz önünde bulunduracağım
Yani özetle arkadaşlar ben ev tipi bi bilgisayar istiyorum, gaming değil. Oynatsın yeter fps aramıyorum. Zaten sağlam pc için 6000 civarı bütçe ayırmak lazım (monitor ile beraber). Bu sistemde de oyun oynayacak bi kardeşim var, o da büyük oyunlar değil, ETS 2 ve Zula gibi daha basit oyunlar oynuyor. Sadece kasmasın, takılmasın istiyorum. Performans önemli değil yani, bu sistem yetmez mi?

Son düzenleme:
İsterseniz alın 1050 Ti fakat daha güncel kartlar aynı performansı veriyor ve daha ucuz.
Bilmiyordum, ben eski kart ucuzdur mantığıyla bunu seçtim. Aynı performansa daha ucuz dediginiz kart hangisi?

RX 570 ve 1650 daha güncel ve daha performanslı.
Rx 570 sadece 100tl farkla muazzam bi fark atıyor, bilmiyordum sayenizde araştırınca gördüm. Teşekkürler. Şu anda aynı fiyatta kalmak için bi tık düşük bi kasa ile bu sistemin rx570 halini düşünüyorum. Şimdi nasıldır bu sistem?
Bir de benim eski pc den 450w bi psu var, bu psu bu sistemi besler mi?

Son düzenleme:
Rx 570 sadece 100tl farkla muazzam bi fark atıyor, bilmiyordum sayenizde araştırınca gördüm. Teşekkürler. Şu anda aynı fiyatta kalmak için bi tık düşük bi kasa ile bu sistemin rx570 halini düşünüyorum. Şimdi nasıldır bu sistem?
Bir de benim eski pc den 450w bi psu var, bu psu bu sistemi besler mi?
Rica ederim. Anakartı B450 yapabiliyorsanız yapın. Daha iyi olacaktır. 450W yetecektir fakat eski PSU'nuzun markası nedir? Rampage,Powerboost,Frisby vs. marka PSU'lar genelde C4 niyetine kullanılıyor.

Rica ederim. Anakartı B450 yapabiliyorsanız yapın. Daha iyi olacaktır. 450W yetecektir fakat eski PSU'nuzun markası nedir? Rampage,Powerboost,Frisby vs. marka PSU'lar genelde C4 niyetine kullanılıyor.
Hiç hasarsız bi casper Psu. Ben bahsettiğim pc yi 2007 de aldım ve canavar gibiydi şimdilerde de (Yaşıtlarına göre tabii) Hiç arıza vermemişti, ama anakart gitti maalesef. Yani parçalar sağlamdı ama şu 80+ sertifikalarindan herhangi biri yok psu da, zaten o zamanlar bu sertifika var mıydı ondan da emin değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı