R5 1600 1650 Super sistem PUBG'de düşük GPU kullanımı

Berkocuk

Hectopat
Makaleler
2
RAM
adata D30 (2x8) 16 GB
SSD veya HDD modeli
Aandisk SSD Plus 480GB-G26
Ekran kartı
Asus TUF 1650 Super
Anakart
B450M h
İşlemci
Ryzen 5 1600
Arkadaşlar bilgisayarı aldığımdan beri bu sorunları yaşıyorum ve hala nasıl çözeceğimi anlamış değilim. Takılma soununu 144 FPS üstü almadığım her oyunda yaşıyorum, düşük GPU kullanımı ve FPS'in sabit olmama sorununu da her oyunda yaşıyorum. Sanki oyunları oynarken mausu çevirince yavaşlıyor ve takılıyor arasında bir şey oluyor input lag mı dersiniz stuttering mi dersiniz bilmem (bu arada mouse da bir sorun yok) loghitech G203 mouse ile alakalı olmadığına eminim. Aşağıda sadece bir oyunun testlerini attım video olarak inceleyip yardımcı olursanız sevinirim. He bu arada lütfen V-Sync aç veya kapat gibi saçma bilindik ezber cümleler kurmazsanız sevinirim. Bir de şey diyenler olacaktır PUBG zaten optimizasyonu bozuk bir oyun olur öyle şeyler falan diyenler de olacaktır arkadaşlar bu sorunlar sadece PUBG'de değil her oyunda oluyor o yüzden yine söylüyorum lütfen ezber bilindik çözümleri söylemeyim zaten o çözümlerin hepsini denedim. Artık bu sorunuma hakiki doğru bir çözüm arıyorum. Oyun ayarları ne olursa olsun GPU kullanımı aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda da gördüğünüz gibi FPS hiçbir zaman stabil değil 75-130 arası sürekli değişiyor.

Berbat oynayışım için kusura bakmayın :)

Sistemim;
Ekran kartı - ASUS TUF 1650 Super.
İşlemci - Ryzen 5 1600.
Anakart - B450M h
RAM'ler - Adata D30 (2x8) 16 GB.
Güç kaynağı* - High Power 500W 85+ Bronze.
Kasa - Dark X-Force 5X.
SSD - SanDisk SSD Plus 480GB-G26

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala bir fikri olan bu sorunu yaşayan bir arkadaş yok mu yardımcı olacak.

Hocam dediğim gibi işleminiz yetersiz geliyor. Ya 5 3600 gibi fiyat/performans işlemci alacaksınız ya da çok fazla PC yapacaksınız. Ama OC önermem. 5 3600 almanız gerekiyor.
Arkada çalışan programların hepsini kapatıp deneyin.

Ryzen 5 1600 nasıl yetersiz gelebilir anlamadım ki.

PUBG'nin resmi destek sayfasından alıntıdır.
PUBGsysreq.png

Burada yazan gereksinimleri ben önermiyorum fakat genel olarak PUBG hafif bir oyun değil sağlam işlemci gerektirir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı