R5 1600 AF ve GTX 1650S her oyunda FPS düşmesi oluyor

Selçuk Çiçek

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık bir ay kadar önce sizlerle birlikte güzel bir sistem topladık, topladığımız sistemi aktif olarak her gün kullanmaktayım. Fakat şöyle bir durum var ki, büyük küçük gözetmeksizin her oyunda istisnasız FPS düşmesi / freeze yiyorum. Gerçekten ilk başlarda gözüme batmıyordu fazla ama artık çıldıracak raddeye geldim doğrusu.

Offline oyunlarda hadi neyse diyorum, üstüne çok düşmüyorum velev ki iş Online rekabetçi oyunlara geldiğinde tahammül edemiyorum, gerçekten çıldıracak raddeye geldim, sorunun ne olduğu hakkında en ufak fikrim yok.

Counter-Strike oynarken bile freeze olur mu ya? 260FPS'den 160FPS'e 1 saniyeliğine düşüyor ve akabinde freeze yiyorum, her şey bir saniye içinde olup bitiyor ve normale dönüyor.

MSI Afterburner programının teknik detaylarıyla birlikte o anların görüntülerini teker teker oynadığım her oyunda kaydettim.
Vıdeo lınk:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 1600 AF.
GTX 1650 Super 4 GB 128 Bit GDDR6.
Ballistix 8 GB DDR4 3000MHz RAM.
ASUS A320M anakart.
450W %80 bronz+ PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrardan sıfır kurulum yapar mısınız?
Ayrıca oyunlar HDD'den mi çalışıyor?

Grafik sürücüsünü kaldırıp tekrardan kurup bilgilendireceğim.

Sistemde HDD Bulunmuyor, sadece ssd var, her şey ssd de yüklü
Grafik sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrardan sıfır kurulum yapar mısınız?
Ayrıca oyunlar HDD'den mi çalışıyor?

:/ Açıkcası şaşkınım şu anda, Cs ve witcher için sorun tamamen çözülmüş gibi gözüküyor, 20 dakikadır en ufak bir takılma yaşamadım, Hellblade özelinde konuşmak gerekirse oyunun optimizasyonu pek iyi değil gibi, takılma sadece belli bir yerde oluyor, ordan geçerken hep oluyor, ordan geçtikten sonra tamamen çözülüyor.

Warzone için ise takılmalar hala kabak gibi mevcut, warzone çalışırken sistem aşırı yük altına giriyor, daha doğrusu ramlar aşırı yük altına giriyor, 8gb ram var zaten 7.5gb kullanıyor oyun, takılması normal diye düşünüyorum? sanırım bi 8gb daha ram eklersem warzone da çözülecek?

şaşırdığım nokta şu ki, ben zaten 5 gün önce yükledim bu driverları? nasıl olur da silip tekrardan yükleyince sorun büyük oranda çözülebiliyor?

Son düzenleme:
8 GB RAM zaten yetersiz kalmaya başladı hocam. Artık şu devirde minimum 16 GB RAM kullanılmalı. Muhtemelen RAM'den dolayı o takılmalar da.
Alakası olduğunu zannetmiyorum 4 gb ram kullanılan oyunda takılma yapıyor bence sorun bundan kaynaklı değil hele de fps oyunlarda. Büyük oyunlarda olabilir tabi. Derken arkadaşın sonraki mesajını okumamışım özür dilerim doğru doğru ram ile ilgili

Geri
Yukarı