R5 1600 AF ve HD 4850 darboğaz yapıyor

atiww

Picopat
Daha fazla  
RAM
Patriot 8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD
Ekran kartı
HD 4850
Anakart
ASUS A320M Gaming
İşlemci
R5 1600 AF
Merhabalar, dün ekran kartı dışında tüm parçaları 0 aldım. Ekran kartını da 1 ay sonra almayı planlıyorum. Şimdilik eski ekran kartını kullanıyorum ancak parçaları takınca darboğaz oluyor ve CPU neredeyse %15'ini, %20'sini kullanıyor. Hemen hemen eski sistemle aynı FPS'i alıyorum. Bunun için ne yapabilirim? İyi akşamlar.

Son düzenleme:
Hangi oyun? Hangi ayarlar? Hangi çözünürlük? RAM'in de tek kanal ayrıca, onu da 2x8 yapsan daha iyi.

Bu arada işlemci kullanımı 15-20% diyorsun ki bu olması gereken senaryo zaten, ekran kartı kullanımları ne kadar?

Merhabalar, dün ekran kartı dışında tüm parçaları 0 aldım. Ekran kartını da 1 ay sonra almayı planlıyorum ancak parçaları takınca darboğaz oluyor ve CPU neredeyse %15'ini, %20'sini kullanıyor. Hemen hemen eski sistemle aynı FPS'i alıyorum. Bunun için ne yapabilirim? İyi akşamlar.

Darboğazda GPU kullanımı düşük olur.

Sistemde darboğaz yok eski sisteminde de aynı ekran kartını kullandıysan FPS değişmez.

Yazdığın cümleler mi sıkıntılı ben mi anlayamadım? Ekran kartını 1 ay sonra alacam diyorsun darboğaz yapıyor diyorsun. Görüntüyü ne ile alıyorsun?

HD4850'yi diyorsan R5 1600 o ekran kartına fazla. Yapabilecein en fazla çözünürlük düşürmek.

Sisteminizde darboğaz yok. Ekran kartınızı değiştirdiğinizde FPS'de gözle görülür artış olur.

Geri
Yukarı