R5 1600 işlemciye OC işlemi yapamıyorum

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Ben Ryzen 5 1600 işlemcime biraz OC uygulamak istiyorum. Stok hızı 3.2GHz. Anakartımda ön ayarlı olarak voltaj yükseltilip 3.4GHz olarak değiştirilmiş, ancak ben bu ayara müdahale edemiyorum, müdahale etmek için tek bir seçeneğim var Auto moda almak, bu da 3.2GHz olarak düşürüyor ve bir daha BIOS ayarlarını sıfırlamadan tekrar 3.4 yapamıyorum, izin vermiyor. Sorun nedir?

Güncelleme: Şu anda 3.8GHz oc ile Prime95 testini başarı ile 10 dakikaya ulaştırdım. Az önceki kapanma ile birlikte PSU değiştirmeyi kafaya koydum, kasanın stock fanlarını ekran kartımı ve işlemci fanımıda değiştirme kararı aldım, OC konusunda yardımcı olan olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Stok voltaj 1.22 1.15 oc için yetecek mi?
12nm modelse 1.15V rahatlıkla yetecektir. Ben R5 2600 ile aynı değeri 1.10V ile alıyorum 😀
Hocam bence OC yapmadan kullanmaya devam edin işlemcinizi. Yani zaten bu anakart çok iyi değil, hani belki OC yapsanız en çok 1-2 FPS farkedecek ve azda olsa sıcaklıklar artıcak belki 2-3 derece felan.
O anakart ile R5 1600 12nm modeli stabil şekilde 4.2GHz bile olabiliyor. Tamam çok üst seviye bir anakart değil ama R5 1600 gibi bir işlemciye de rahatlıkla OC yapabilir.

12nm modelse 1.15V rahatlıkla yetecektir. Ben R5 2600 ile aynı değeri 1.10V ile alıyorum 😀

O anakart ile R5 1600 12nm modeli stabil şekilde 4.2GHz bile olabiliyor. Tamam çok üst seviye bir anakart değil ama R5 1600 gibi bir işlemciye de rahatlıkla OC yapabilir.
Anlamayanlar konuşuyor, destek değil köstek oluyorlar sağ olasın.<3

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı