R5 1600 - RX 580 sistemde oyunlarda çizgiler çıkıyor ve masaüstüne atıyor

Teoman80

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyundan ekran kararak ve çizgiler çıkarak masaüstüne atıyor. Eger Apex Legends oynursam aşağıdaki saçma hatayı veriyor. Fornight ise sürücü uyumsuz diyor. Bazen saatlerce atmadığı oluyor. Bazen de on dakika sonra atıyor.
Sorunu çözmek için önce DDU ile mevcut sürücüleri kaldırıp bir sürü eski sürücü denedim. Hepsinde de aynı hatayı verdi. Sonra donanımsal olabileceğini düşünerek evdeki diğer bilgisayar ile sırasıyla SSD, RAM, ekran kartı değişimi yapıp denedim ve aynı sorun her seferinde tekrar etti. Sistemim Ryzen 5 1600 2. nesil ve RX580 8 GB RAM ASRock A320M anakart.
Sizce sorun anakart, işlemci veya güç kaynağında olabilir mi, ya da yazılımsal mı?

Dosya Ekleri

• 20220917_232625.jpg
    20220917_232625.jpg
    92,8 KB · Görüntüleme: 40
Biri sapphire diğeri msi ikisi de rx 580. Kartlar diğer PC de sorunsuz çalışıyor. Benim PC de hata veriyor.
Açıkçası teknoloji şans işi ve RX 580'lerde wattman çok sık rastlanıyor bir markada hata verirken diğerinde vermeyebiliyor. Sanırım ekran kartının voltajını düşürerek çözebiliyordun Youtubedan bakabilirsin.

Açıkçası teknoloji şans işi ve RX 580'lerde wattman çok sık rastlanıyor bir markada hata verirken diğerinde vermeyebiliyor. Sanırım ekran kartının voltajını düşürerek çözebiliyordun Youtubedan bakabilirsin.
Ekran kartıyla ilgili olsa bence farklı kartlarda da aynı hatayı tekrarlamaz ve o kartlar diğer PC de sorunsuz çalışmaz. Yine de sağol. Dediğin yöntemi bu yüzden denemek istemedim.

Geri
Yukarı