R5 1600 sistem donuyor

Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix 3000MHz DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
Jamesdonkey 240gb
Ekran kartı
MSI RX570 4gb
Anakart
GIGABYTE A320M-H
İşlemci
Ryzen 5 1600 12nm
PC 15 20 saniye donup tekrar kendine geliyor.
Olay görüntüleyicisinde ise şu 2 hatayı vermekte.

Hata 1-\Device\RaidPort0 aygıtına sıfırla komutu verildi.
Hata 2-0 diski için (pdo adı: \Device\00000034) 0xae6720 mantıksal blok adresindeki g/ç işlemi yeniden denendi.

Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun çoğunlukla diskten kaynaklandığı yazılıyor yabancı forumlarda da, siz bellek testi de yapar mısınız, RAM'lerde de sorun olabilir belki.
yapıp sonucu yazıcam
Bu sorunun çoğunlukla diskten kaynaklandığı yazılıyor yabancı forumlarda da, siz bellek testi de yapar mısınız, RAM'lerde de sorun olabilir belki.
windows bellek tanılama ile test yaptım herhangi bir hata vermedi

Son düzenleme:
Yapıp sonucu yazacağım

Windows bellek tanılama ile test yaptım herhangi bir hata vermedi

Aslında Memtest ile yapmak lazımdı ama onda da sorun çıkmayacaktı büyük ihtimalle, sorun yazılımsal gibi hocam, bir de ekran kartını FurMark ile test eder misin?

Aslında Memtest ile yapmak lazımdı ama onda da sorun çıkmayacaktı büyük ihtimalle, sorun yazılımsal gibi hocam, bir de ekran kartını FurMark ile test eder misin?
3dakika kadar test ettim yeterli mi acaba sonuçlar böyle

Dosya Ekleri

• Geeks3D FurMark v1.30.0.0 - 31FPS, GPU1 temp_88°C, GPU1 usage_100% 14.06.2022 14_15_25.png
    Geeks3D FurMark v1.30.0.0 - 31FPS, GPU1 temp_88°C, GPU1 usage_100% 14.06.2022 14_15_25.png
    3 MB · Görüntüleme: 18
3 dakika kadar test ettim yeterli mi acaba sonuçlar böyle?

Tüm testler yapıldı donanımsal herhangi bir sorun görünmüyor, problemin kaynağı ya yazılımsal (sonradan yüklediğiniz bir program veya sürücü sistem kararlılığını bozmuş olabilir) ya da donanım uyumsuzluğu(düşük bir ihtimal).

Yeni konular

Geri
Yukarı