R5 1600 sistem Valorant oynarken donuyor

hamitk

Centipat
Valorant oynarken bir hata oldu ve bu hatayı resim olarak da bırakacağım. Olay görüntüleyici de donanımsal hata diye yazıyor.
Dosya burada hata valo.evtx

Sistem özellikleri:
  • İşlemci: Ryzen 5 1600.
  • Ekran kartı: AMD RX550.
  • RAM: 16 GB Corsair.
  • Anakart: MSI A320M-A Pro.
  • PSU: Corsair VS650: 650W.
Bu konuda ne yapabilirim?

Adsız.png

Son düzenleme:
Drrr dediğiniz buzzing sesi var ise donanım kaynaklı bir sorun olabilir. Bende takılma sorunları oluyordu harddiskimde badsector vardı oyunlarımı yeni aldığım SSD'ye kurmaya çalışıyordum.
Sizin buzzing sesi herhangi bir donanım sorunundan kaynaklanabiliyor olabilir.

Drrr dediğiniz buzzing sesi var ise donanım kaynaklı bir sorun olabilir. Bende takılma sorunları oluyordu harddiskimde badsector vardı oyunlarımı yeni aldığım SSD'ye kurmaya çalışıyordum.
Sizin buzzing sesi herhangi bir donanım sorunundan kaynaklanabiliyor olabilir

Olay görüntüleyicide Bileşen tarafından bildirilen hata işlemci çekirdeği yazıyor. İşlemci kaynaklı olabilir mi? Bir de benim işlemcim revize 16nm olandan değil 12nm olan...
OCCT ile depolama ve güç kaynağınız için bir stress testi uygulayın.
Hemen deniyorum...
OCCT ile depolama ve güç kaynağınız için bir stress testi uygulayın.
1626116550098.png

böyle bir hata oluyor bu niye ki

Olay görüntüleyicide bileşen tarafından bildirilen hata işlemci çekirdeği yazıyor. İşlemci kaynaklı olabilir mi? Bir de benim işlemcim revize 16nm olandan değil 12nm olan...

Hemen deniyorum...

Dediğiniz bu buzzing sesleri benim Monster laptopumda oluyordu teknik servise sorduğumda ise hiçbir cevap alamamıştım. Sonra baktım ki seride kronik seri sanırım diğer alanlarda yaşıyordu. Format attım yine düzelmemişti. Driverların farklı sürümünü yükledim yine düzelmemişti. Bende sorunu çözemeden iade etmiştim maalesef :( sizinkinden tek farkı benimki kapanmıyordu donup geri geliyordu.

Olay görüntüleyicide Bileşen tarafından bildirilen hata işlemci çekirdeği yazıyor. İşlemci kaynaklı olabilir mi? Bir de benim işlemcim revize 16nm olandan değil 12nm olan...

Hemen deniyorum...

Eki Görüntüle 1105340
Böyle bir hata oluyor bu niye ki

Güç kaynağında sorun var gibi testleri 10 dakika yapabilirsin garantisi devam ediyor ise satın aldığın yer ile görüş.

Geri
Yukarı