R5 1600 sistem yükseltme önerisi

feawen

Decapat
Daha fazla  
Şu anki sistemimi ucuza yakaladığım için aldım. Parçalarımı ikinci ele verip, yavaş yavaş sıfırdan upgrade yapacağım. Sıralamayı kendi önceliğime göre yazıyorum. Öneri ve fikirlerinize açığım. Direkt ikinci ele ver, biriktirip al demeyin. Harçlıklarımla vs. yükselteceğim tek tek.

Crucial Ballistix 3200 MHz 16 CL -> Dual Channel.
BIOSTAR A320MH -> Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 5 1600 -> Ryzen 5 3600.
Netac 240 GB SSD -> +Samsung Evo 860 250 GB SSD.
GameGaraj DarkFlash Pollux kasa ->?
GameGaraj 450W Power ->?
DarkFlash DarkVoid işlemci soğutucu ->?
WD Blue 1TB 7200RPM HDD.
Ekran kartı upgrade için şu anlık bir şey söyleyemiyorum o zaman ki bütçeme bağlı olacak.

Ilk olarak bir modul daha 8 GB RAM ekleyebilirsin, ardindan ihtiyacina gore islemciyi veya depolama yeterli olmuyorsa ek disk alabilirsin. Anakarti ise bence daha yuksek bir model alip islemciyi sonradan yukselt, zaten islemcin gunumuz icin hala guclu bir islemci.

Ilk olarak bir modul daha 8 GB RAM ekleyebilirsin, ardindan ihtiyacina gore islemciyi veya depolama yeterli olmuyorsa ek disk alabilirsin. Anakarti ise bence daha yuksek bir model alip islemciyi sonradan yukselt, zaten islemcin gunumuz icin hala guclu bir islemci.
Evet x2 RAM yapacağım ilk başta. Anakartı mesela neye yükseltmemi önerirsin? Ben işlemciyi 3600'a yükselttikten sonra daha kolay kolay sistem değiştirmem diye düşünüyorum.

Evet x2 RAM yapacağım ilk başta. Anakartı mesela neye yükseltmemi önerirsin? Ben işlemciyi 3600'a yükselttikten sonra daha kolay kolay sistem değiştirmem diye düşünüyorum.

Uzun zamandir anakartlari takip etmiyorum ve bunun ustune yeni B550 anakartlar cikmis, o yuzden sana yanlis bir urun onermek istemem. Bu konuda benden bilgili arkadaslar sana yardimci olur zaten.

Senin isteklerin neler ona göre bir yükseltme yapman daha iyi olur.
Zaten yıllardır günümüze göre düşük seviye laptop kullandım mecburen. Bu sistem bile beni baya götürür de, mesela R5 3600 upgradesi yaptığım zaman bir daha ki yükseltmem işimi kurup iyi gelirim olunca yaparım. Kaliteli ürünlerden upgrade yapmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı