R5 1600 sisteme macOS nasıl kurulur?

Yazma işlemi bitince o bölümdeki EFI klasörünü direkt silin ve bu ZIP'in içindeki EFI klasörünü atın. Sonrasında kuruluma geçmeyi deneyin, dualboot kuracaksanız disk yönetiminden bölüm ayırıp biçimlendirmeyi unutmayın.

Yazma işlemi bitince o bölümdeki EFI klasörünü direkt silin ve bu ZIP'in içindeki EFI klasörünü atın. Sonrasında kuruluma geçmeyi deneyin, dualboot kuracaksanız disk yönetiminden bölüm ayırıp biçimlendirmeyi unutmayın.

Hocam dediğinizi yaptım direk EFI klasörünü sildim RAR dosaındakini atım.
Böyle kaldı. Ve mouse işikları söndü numlocka basınca yanmıyor.

Dosya Ekleri

• 16647073943094444576018920991467.jpg
    16647073943094444576018920991467.jpg
    391,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

BIOS'da ayar yapmak gerekiyor mu? Hocam.

Hocam dediğinizi yaptım direk EFI klasörünü sildim RAR dosaındakini atım.
Böyle kaldı. Ve mouse işikları söndü numlocka basınca yanmıyor.
Configi metin düzenleyici ile açın ve Ctrl+F'e basıp boot-args araması yapın. Orada debug=0x100 alcid=1 gibi değerler görürsünüz. alcid=1'in sonuna boşluk bırakıp agdpmod=pikera ekleyin ve kaydedip tekrar deneyin.

BIOS'da ayar yapmak gerekiyor mu? Hocam.
Evet, bu konuda mevcut.

Config'i metin düzenleyici ile açın ve CTRL+F'e basıp boot-args araması yapın. Orada Debug = 0x100 alcid = 1 gibi değerler görürsünüz. Alcid = 1'in sonuna boşluk bırakıp agdpmod = pikera ekleyin ve kaydedip tekrar deneyin.

Debug = 0x100 alcid = 3 3 yerine 1 mi olacak.

Dosya Ekleri

• 112.PNG
    112.PNG
    9,3 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı