R5 1600 sistemin Twitch yayın ayarları nasıl olmalı?

Hocam geçen yayın ayarlarını sil baştan yaptım ama maalesef sonuç alamadım benim sıkıntım ayarlardan Twitch'in işlemciden 60 FPS yayın için önerilen ayarları yapıyorum 60 FPS seçiyorum yayını açıyorum bir sıkıntı yok kasma vs falan ama Twitch de kalite seçenekleri şu an sadece 1 tane gösteriyor ne veriyorsan o gözüküyor ben 720P60 yayın vermiyorum bitrate 5500'den düşmüyor atlanan kare falan yok ama Twitch de düz 720 olarak gözüküyor yayını kapatıyorum Twitch video olarak kaydedince 720P60 FPS olarak gözüküyor şimdiki sıkıntı bu şekilde geçen yönetici olarak çalıştır yaptım düzeldi fakat sonraki yayında geri gitti ayar düzelmedi yani.
Kanalınız yeni ise kaliteyi 4K dahi verseniz farketmez. Kalitenizi Twitch belirliyor. Bu bir problem değil. Bir süre böyle yayın açın, düzenli şekilde ilerleyin düzelecektir.

Kalite seçenekleri ayarını Twitch verir. Yapabileceğiniz bir şey yok. İştirak/partner değilseniz kalite seçeneği çok nadir aktifleşir. Ayrıca Streamlabs OBS kullanmayın. Kasıntı ve gereksiz bir program. Standart OBS Studio veya OBS.Live kullanın. Bitrate konusunda da, 6000 üzerini boşuna vermeyin. İştirak olanlar 6000 verebiliyor. Üstü boşu boşuna ağı yorar. Kasma sorunu için de yayın açıkken istatistik panelinin ekran görğüntüsünü eklersen yayın kasmasının işlemci mi GPU mu kaynaklı olduğunu daha rahat anlarız.

Kalite seçenekleri ayarını Twitch verir. Yapabileceğiniz bir şey yok. İştirak/partner değilseniz kalite seçeneği çok nadir aktifleşir. Ayrıca Streamlabs OBS kullanmayın. Kasıntı ve gereksiz bir program. Standart OBS Studio veya OBS. Live kullanın. Bitrate konusunda da, 6000 üzerini boşuna vermeyin. İştirak olanlar 6000 verebiliyor. Üstü boşu boşuna ağı yorar. Kasma sorunu için de yayın açıkken istatistik panelinin ekran görğüntüsünü eklersen yayın kasmasının işlemci mi GPU mu kaynaklı olduğunu daha rahat anlarız.

Hocam kasma sorununu OBS'i yönetici olarak çalıştıca düzelttim ama ben 720P60 olarak yayını başlatıyorum Twitch otomatik 720 veriyor yayın bitince kaydedilen video 60 FPS olarak kaydediliyor onu çözemedim bir tek oda herhalde Twitch'den kaynaklı.

Twitch artık Facebook gibi işlem kısıtlamasına gidiyor bence.

Bitrate değeriniz stabil olarak ne durumda kalıyor.
İşleme, kodlama hatası veya ağ kaynaklı bir sorun görünüyor mu bakmanız lazım.

Bu kaynaktan aktif yayınların değerlerini görebilirsiniz.
Yapmanız gereken şey kanal adını veya URL adresini yazıp enter atmak.

Twitch artık Facebook gibi işlem kısıtlamasına gidiyor bence.

Bitrate değeriniz stabil olarak ne durumda kalıyor.
İşleme, kodlama hatası veya ağ kaynaklı bir sorun görünüyor mu bakmanız lazım.

Bu kaynaktan aktif yayınların değerlerini görebilirsiniz.
Yapmanız gereken şey kanal adını veya URL adresini yazıp enter atmak.

Hocam benim sorunum bu değil stabil olarak 7500 bit verebilirim ama Twitch maksimum 600 6500 arası alıyor benim sorunum şu çıkış FPS'i 48'e alınca yayının kalite ayarı yani Twitch de olan ayar 720P48 olarak gözüküyor ama FPS'i 50 veya 60'a alınca Twitch de düz 720 olarak gözüküyor bunun sebebi nedir çift monitörden mi kaynaklanıyor bilmiyorum.

Hocam benim sorunum bu değil stabil olarak 7500 bit verebilirim ama Twitch maksimum 600 6500 arası alıyor benim sorunum şu çıkış FPS'i 48'e alınca yayının kalite ayarı yani Twitch de olan ayar 720P48 olarak gözüküyor ama FPS'i 50 veya 60'a alınca Twitch de düz 720 olarak gözüküyor bunun sebebi nedir çift monitörden mi kaynaklanıyor bilmiyorum.
Çift monitör ile alakası yok. Durumu araştıracağım senin için.

Vallahi yabancı kaynak falan ben baktım rahat bir 3 gün araştırma yaptım ama ya ben buldumda yapamadım ya da böyle bir şey kimsenin başına gelmemiş bende Streamlabs OBS'i denemeye karar verdim. Olmaz ise size söylerim hocam.

Hocam merhaba öncelikle bu OBS ayarlarından pek anlamıyorum kaynakda bulamadım ama kendi çapımda sorunu çözdüm gibi çünkü denemek için bazı ayarları sırayla değiştirip yayın başlattım ve deneye deneye şöyle bir şey buldum bu OBS de video ayarlarında boyut azaltma fitresi denen ayarı ben kaliteli dursun diye 36 örnek yapmıştım fakat bu ayar 1280x720p çıkışta ya kullanılmıyor ya da Twitch de 60 FPS'i kaldırıyor bende pek bilmiyorum öncelikle bu ayarı 16 örnek alıp deneme yaptım ve sorun düzeldi daha sonra neden kullanılamıyor diye bazı ayarları daha değiştirdim ama sonuç yine aynı o ayarı 60 FPS de kullanamadım ama bu ayar 720p haricinde sıkıntısız çalışıyor gibi denemek için çıkış çözünürlüğünü 1080p ve 1440x810p de denedim ve sorunum yine ortadan kalktı şu an yayın 810p60FPS olarak gözüküyor ve bu 36 örnek ayarı çalışıyor gibi durum bundan ibaret ve bir de OBS'i yönetici olarak çalıştırınca anca 60FPS kalitede oluyor yoksa kalite ayarı kötü ve FPS de düşmeler oluyor yardım isteyen arkadaşlar buradan bakabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı