R5 1600 stock fan ne kadar ses yapıyor?

oscorp

Hectopat
Fan vidalarını fazla sıktığımdan mı bilmem ama bir ses var. Bir yandan da normali bu olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uzay montajda titreşimden ötürü oldukça fazla ses çıkarabiliyor ancak kasanın içerisine yerleştirdiğinizde nispeten iyileşiyor.

Yine de sessiz olduğu söylenemez, sistemdeki en belirgin ses CPU fanından geliyor. Değiştireceğim yakında.

Uzay montajda titreşimden ötürü oldukça fazla ses çıkarabiliyor ancak kasanın içerisine yerleştirdiğinizde nispeten iyileşiyor.

Yine de sessiz olduğu söylenemez, sistemdeki en belirgin ses CPU fanından geliyor. Değiştireceğim yakında.
Benimki zaten kasa demeye bin şahit ister. Kapak falan olmadığından bu kadar net duyuyor olabilirim.

Bahsettiğin ses fan - hava sirkülasyon sesi ise problem yok. Haricen daha tok bir ses almıyorsan normaldir yani. Stok bir soğutucudan sessizlik bekleyemezsin zaten. Kasa kapağı olsa bile fan sesini duymaman imkansız bu soğutucu ile.

1600 AF kullanıyorum. Gram ses yok. Kasanın her tarafı açık ama ses hiç yok. Oyunlarda bile neredeyse hiç duymuyorum. Kulaklık varken zaten duyma imkanım yok ama kulaklığı çıkarıp kafamı içeri sokmazsam gene duymuyorum. Garip bir şekilde sessiz çalışıyor.

Bende sistem toplayi 2 hafta oldu 3600X kullaniyorum fan sesinden asiri rahatsizim sicaklik dalgalanmalari oluyor ara gaz verir gibi ses cikartiyor. Fan degisene kadar CPB kapatacağım lakin nasil kapatacağım bilmiyorum kart MSI B450 Tomahawk Max bilginiz varsa yardimci olur musunuz?

Bahsettiğin ses fan - hava sirkülasyon sesi ise problem yok. Haricen daha tok bir ses almıyorsan normaldir yani. Stok bir soğutucudan sessizlik bekleyemezsin zaten. Kasa kapağı olsa bile fan sesini duymaman imkansız bu soğutucu ile.
Çok fazla ses çıkartmıyor ama hiç çıkarmıyor denemez.
Vocaroo'da kaydetmeye çalıştım ama benim duyduğum gibi çıkmadı.

1600 AF kullanıyorum. Gram ses yok. Kasanın her tarafı açık ama ses hiç yok. Oyunlarda bile neredeyse hiç duymuyorum. Kulaklık varken zaten duyma imkanım yok ama kulaklığı çıkarıp kafamı içeri sokmazsam gene duymuyorum. Garip bir şekilde sessiz çalışıyor.
Gram ses yok abartı geldi. Fan vidalarını nasıl sıktın?

Benim cpu ve kasa fanları genelde %25-50 arası çalışıyor. Oyun oynarken hiç ses duyduğumu hatırlamıyorum.

Evet bu yorum gayet iyi açıklamış.
Duyabileceğin kadar :D.
Can çekişmiyor ama inceden bir ınnnn var yani. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı