R5 1600 stock fan ne kadar ses yapıyor?

1600 AF kullanıyorum. Gram ses yok. Kasanın her tarafı açık ama ses hiç yok. Oyunlarda bile neredeyse hiç duymuyorum. Kulaklık varken zaten duyma imkanım yok ama kulaklığı çıkarıp kafamı içeri sokmazsam gene duymuyorum. Garip bir şekilde sessiz çalışıyor.
Kulak burun boğaz polikliniğinden randevu al istersen virüs olayları geçince :)

Bende sistem toplayi 2 hafta oldu 3600X kullaniyorum fan sesinden asiri rahatsizim sicaklik dalgalanmalari oluyor ara gaz verir gibi ses cikartiyor. Fan degisene kadar CPB kapatacağım lakin nasil kapatacağım bilmiyorum kart MSI B450 Tomahawk Max bilginiz varsa yardimci olur musunuz?
Advanced CPU Configuration altında "Performance Boost" gibi isimler ile görebilirsin bu ayarı. Disable konuma çekmen yeterli.

Stok fan soğutur da bence çok sesli ya. Ses çıkarmıyor diyen arkadaş ya kullanmadı, sallıyor ya da en az %50 felan duyma kaybı var. Fanlarım corsair bunun da etkisi vardır fakat stok fanın %40-50’si kasa fanımın %80’ini bastırıyor. Ben değiştiricem mesela. Fakat bütçe yoksa soğutmasına laf edemem kesinlikle.

Stok fan soğutur da bence çok sesli ya. Ses çıkarmıyor diyen arkadaş ya kullanmadı, sallıyor ya da en az %50 felan duyma kaybı var. Fanlarım corsair bunun da etkisi vardır fakat stok fanın %40-50’si kasa fanımın %80’ini bastırıyor. Ben değiştiricem mesela. Fakat bütçe yoksa soğutmasına laf edemem kesinlikle.
Kulaklarımda bir sorun olmadığı belgeli. 1600AF kullanıyorum. Şuanda %40 da çalışıyor (Diğer 3 kasa fanı da öyle) . Kasa hemen masanın altında ve çok ufak bir vızıltı var. Duymak için hoparlörü kapatıp dikkatimi kasaya vermem gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı