Çözüldü R5 1600 ve RX 580 Tabanlı sistem donup kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

selimsofficial

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
AOC G2590VXQ 75Hz 1ms 1920x1080 (monitor)
MSI B450M PRO VDH-Plus 3266MHz (anakart)
MSI RX 580 Armor OC 8 GB 256 Bit 1366 MHz (ekran kartı)
AMD Ryzen 5 1600 3.4 GHz (işlemci)
Thermaltake V200 yanında gelen Thermaltake 600W 80+PSU (güç kaynağı)
TOSHİBA OCZ 480 GB SSD (555MB OKUMA/540MB YAZMA)

Yukarıda gördüğünüz sistemi 2-3 hafta önce aldım ve yakın zamandır sık olmasa da herhangi işlem yapıyorken ya da yapmıyorken bazen PC donuyor. Ardından 5-10 saniye sonra monitor kendini kapatıyor geri gelmiyor. Kasa açık kalıyor ama monitor kapanıyor onun yanında klavye de kapanıyor. Bilgisayarı İtopya'dan aldım ve daha çok yeni. Ne gibi yollara başvurmalıyım?

Hazır sistem alan masum bir tüketici daha.
Kendim monte ettim bir farkı yok AMD chipset ile alakalı şuan hiç açılmıyor PC.
AOC G2590VXQ 75Hz 1ms 1920x1080 (monitor)
MSI B450M PRO VDH-Plus 3266MHz (anakart)
MSI RX 580 Armor OC 8 GB 256 Bit 1366 MHz (ekran kartı)
AMD Ryzen 5 1600 3.4 GHz (işlemci)
Thermaltake V200 yanında gelen Thermaltake 600W 80+PSU (güç kaynağı)
TOSHİBA OCZ 480 GB SSD (555MB OKUMA/540MB YAZMA)

Yukarıda gördüğünüz sistemi 2-3 hafta önce aldım ve yakın zamandır sık olmasa da herhangi işlem yapıyorken ya da yapmıyorken bazen PC donuyor. Ardından 5-10 saniye sonra monitor kendini kapatıyor geri gelmiyor. Kasa açık kalıyor ama monitor kapanıyor onun yanında klavye de kapanıyor. Bilgisayarı İtopya'dan aldım ve daha çok yeni. Ne gibi yollara başvurmalıyım?
Anakart büyük ihtimal yolla sistemi AMD chipset arızalı çıkabiliyor işlemci içinde geçerli ben işlemci, anakart ve RAM soktum yarın yollayacam.

Kasadan bip veya bir kaç tane bip sesi geliyor mu?
Hayır gelmiyor.Cızt diye monitor kapanıyor sadece
Kendim monte ettim bir farkı yok AMD chipset ile alakalı şuan hiç açılmıyor PC.

Anakart büyük ihtimal yolla sistemi AMD chipset arızalı çıkabiliyor işlemci içinde geçerli ben işlemci, anakart ve RAM soktum yarın yollayacam.
Nasıl yollayacam bilgim yok ki.İtopyadan aldım.V4
Hazır sistem alan masum bir tüketici daha.
Donanım Arşivi V4 sorunlu diyosun bende hazır sisteme karşıyım ama v4 ayrı bişey
Hazır takılı kurulu mu aldınız yoksa siz kendiniz mi kurdunuz PC'yi baştan?
Herşeyi kurulu sadece ekran kartını ben taktım onla alakalı olabilir mi?

Hayır gelmiyor.Cızt diye monitor kapanıyor sadece

Nasıl yollayacam bilgim yok ki.İtopyadan aldım.V4

Donanım Arşivi V4 sorunlu diyosun bende hazır sisteme karşıyım ama v4 ayrı bişey

Herşeyi kurulu sadece ekran kartını ben taktım onla alakalı olabilir mi?
14 gün geçmediyse iade iste.

Dostum 2-3 hafta yazdım dikkat ettiysen
Dostum kafam çok karışık dikkat etmedik aynı sorunda bende var ve şuan bilgisayarım açılmıyor. Benimde ilk oyunda donma ile başladı sonra video izlerken oldu artık bilgisayar açılmıyor benim ben Islemci, RAM ve anakartı garantiye yollayacağım anakarttan şüphe ediyorum ama bir çok yabancı ve yerli sitede AMD işlemcilerin bu tür arızalar çıkardığı garantinin değişim yaptığı söyleniyor. Ben para iadesi isteyip Intel'e geçmek istiyorum eğer değişim yaparlarsa 2 aylık sistemde toplasan 5 gün oynayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı