R5 1600 ve RX 590 sistemde görüntü gidiyor

Samet Gündüz

Hectopat
Sistemimde son bir haftadır şöyle bir sorun var: Normal bir şekilde site/oyun fark etmeden bir anda ekran siyah oluyor ve bilgisayar kapanıyor ancak kasanın ışıkları yanmaya devam ediyor yani kasanın aygıtlarının çalışır durumda olduğunu görüyorum. Ekran kartı fanı vesaire aktif durumda, daha sonrasındaysa bilgisayarı açtığımda ekran kartını görmüyor. Reset atıyorum. Bazen reset ile görüyor bazen ise görmediğinde BIOS pilini tak çıkar yapıyorum öyle görüyor. Daha sonrasındaysa ekran görüntüsü gidiyor. Tekrar bu sorunlar tekrarlanmaya devam ediyor, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aslına bakılırsa bazen de fan seslerinin yükseldiğini duyuyorum ve bilgisayar kapanıyor. bir ara bunu yapıyordu ancak şu anda fan sesi duymadan da kapandığını görüyorum.

bnou4ma.png
idxc77k.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının ve RAM'in altını silgi ile silin. Sonra yuvasına takın. Yuvasına tam oturduğuna dikkat edin. Bende aynı sorun vardı ben böyle çözdüm. Ekran kartı bazen tam yuvasına oturmayınca da yapabiliyor bunu.

O zaman sorun PSU ile kaynaklı olabilir. PSU'nuz bozuk yada yeteri kadar bilgisayarı besleyemiyordur. PSU'nuzun marka ve kaç watt olduğunu yazabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı