R5 1600 ve RX 580 Erkandan görüntü gidiyor

5 Ay önce İncehesap'tan hazır bir sistem aldım. İlk 2 buçuk ay hiçbir sorun yoktu. Fakat 19 ocak tarihinde Forza Horizon 4 oynarken mavi ekran sorunu başladı. İlk önce format attım fakat dosyalarımı koru seçeneğini seçerek.

Neyse ki mavi ekran sorununu çözdüm fakat şimdi de ekrandaki görüntünün gitmesi sorunu başladı.
Bilgisayar açılıyor ve 5 dk sonra monitörden görüntu gidiyor ve no signal yazıyor.

Anakarttan görüntü almaya çalıştığımda ise yine görüntü gelmiyor.
Ekran kartını, RAM'i, SSD'yi çıkarıp temizleyip taktım ancak görüntünün gitme süresini uzatıyor yine ekran gidiyor.

Ve görüntü gittikten 1-2 dk sonra klavye mouse de kitleniyor. Işıkları sönüyor. Fakat PC çalışır durumda bir sıkıntı görünmüyor. Yarın garantiye vereceğim artık kafayı yemek üzereyim 2.5 aydır bu PC ile uğraşıyorum artık yeter. Tavsiyeniz varsa her türlü yoruma açığım

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 1600.
Ekran kartı: ASUS Dual RX 580 4 GB OC Edition.
RAM: Adata Gammix D10 8 GB 3000 MHz.
SSD: 240 GB Adata.
Anakart: ASUS Prime A 320-F.
PSU: 500 Watt Gamepower.

Ekran kartı eskiden 90 derecelere çıkardı fakat artık yan camı çıkarıp oynuyorum. Her oyunda 70 dereceyi bir kere bile geçmiyor. Sıcaklıktan olduğunu sanmıyorum yani :)

Olay görüntücüsünden baktığım zaman "Kernel-Power 41-63" Hatası yazıyor.

Dün akşam masaüstünde biraz beklettim 10 dakika içinde ekran yine gitti. Oyun masaüstü fark etmiyor. Fakat oyuna girdiğim anda kapanıyor.

Farz edelim servis bu sorunu çözdü fakat aynı marka PSU'yu taktıklar. Bu sorun tekrar ortaya çıkar mı?
Servis ile bu konuyu konuşman gerekiyor. Muhtemele aynı PSU'dan takarlar veya mevcut PSU'yu tamir etmeye çalışırlar. Size farklı bir PSU takma zorunlulukları yok. Servisten geldiğinde Gamepower'ı satıp, üstüne bira para ekleyip 600-650W Silverstone, FSP, High Power gibi markalardan almanı tavsiye ederim.

Servis ile bu konuyu konuşman gerekiyor. Muhtemele aynı PSU'dan takarlar veya mevcut PSU'yu tamir etmeye çalışırlar. Size farklı bir PSU takma zorunlulukları yok. Servisten geldiğinde Gamepower'ı satıp, üstüne bira para ekleyip 600-650W Silverstone, FSP, High Power gibi markalardan almanı tavsiye ederim.
Peki ben rica etsem dediğiniz marka psulardan birini takma şansları yok mu? Bende üstüne kalan parayı ödesem
Merhaba, ben pcyi garantiye gönderdim fakat hiçbirsey yapmadan geri gonderdiler. Sorun yok yazilmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı