R5 2400G Vega 11 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Kerempro

Hectopat
İşlemcim: Ryzen 5 2400G (3.6GHz) APU olarak kullanıyorum Vega11.

RAM: 8 GB(3400MHz)

SSD 240GB

Fakat her ne oyun indirdiysem artık yıldım. Oyun indiriyorum sistem gereksinimlerine bakıyorum fazlasıyla yetiyor. Fakat 15-20FPS arasında alıyorum örnek olarak the long Dark indirdim kurdum az önce en düşük ayarlarda 25FPS'yi geçmiyor bile. Ben bu sorunu bir türlü çözemedim. İleri de RX 580 almayı düşünüyorum o zamana kadar idare etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcim: Ryzen 5 2400G (3.6GHz) APU olarak kullanıyorum Vega11.

RAM: 8 GB(3400MHz)

SSD 240GB

Fakat her ne oyun indirdiysem artık yıldım. Oyun indiriyorum sistem gereksinimlerine bakıyorum fazlasıyla yetiyor. Fakat 15-20FPS arasında alıyorum örnek olarak the long Dark indirdim kurdum az önce en düşük ayarlarda 25FPS'yi geçmiyor bile. Ben bu sorunu bir türlü çözemedim. İleri de RX 580 almayı düşünüyorum o zamana kadar idare etsin.
8 GB RAM'in yaklaşık 2 veya 3'ünü VRAM olarak kullandığı için ve muhtemelen tek slot olduğu için fazla performans alamıyorsunuz.

Vega8 olsa hadi neyse de Vega11 iyidir çok daha yüksek FPS almanız lazım. Sorunun kaynağı belli tek slot RAM kullanmanız. Onun yanına aynısından bir tane daha alırsan tahmini olarak FPS miktarın 3 ila 4 kat artacaktır. Yani 60FPS yi bir şekilde yakalarsın.

Bilgidim kadari ile bunu youtube uzerinde cok kisi acikladi bir vega8 kullanici olarak cift slot ram 2kati performans cikartiyor bence bir ram daha edinerek test edin

Çift slot RAM kullanmanız gerekiyor. O zaman ekran kartının performansı daha fazla oluyor. Keza, 2400G ile mucizeler beklememek lazım. Korsan indirilen oyunlardaki optimizasyon sorunları da cabası.

RX 580 değil de, ilk olarak size önerim aynı ram'den bir tane daha alıp, yanına takıp çift slot kullanmanız. Arada ki fark belli olacaktır.

Çift slot RAM kullanmanız lazım. APU sistemde en önemli parça RAM'dir. Kullandığınız APU en güçlü APU zaten üstelik Ryzen tarafında. 3400G'nin APU'su 1400 MHz hızında çalışırken 2400G'nin APU'su 1500 MHz hızında çalışıyor. Sizin çözümünüz çift slot RAM. Şu anda kullandığınız RAM'in tıpatıp aynısından bir adet daha alıp öyle kullanın.

Son düzenleme:
Teşekkürler cevaplarınız için.Zaten bende Ekran kartı alacakken bi 8gb alıp 16gb ye yükseticektim.Teşekkürler.
Dual Channel veya Quad Channel RAM kullanın, büyük ölçüde düzelecektir.
Arkadaşlar bu arada Şimdi ben internetten baktım bazı videolarda Çift slot olduğu halde hiç bir fark olmuyor bazılarında Arada bariz bir şekilde Fark var Eğer ben The Long Dark ı Çift slot alsam 60 fps de oynatırmı Eğer oynatırsa ekran kartı almayacağım Eğer oynatmazsa Ekran kartınada bakacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı