R5 2600 ani sıcaklık artışı

Altarein

Hectopat
Ryzen 5 2600 ile tarayıcı da gezerken 45 derece, YouTube'den video açınca aniden 57'ye çıkıp geri 45'e iniyor. Bunun zararı olur mu? Core Boost Performance açık, onun etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600 ile tarayıcı da gezerken 45 derece, YouTube'den video açınca aniden 57'ye çıkıp geri 45'e iniyor. Bunun zararı olur mu? Core Boost Performance açık, onun etkisi olur mu?
Bir zararı olmaz. Nedeni Core Performanca Boost teknolojisi. İşlemci aniden hız arttırınca sıcaklık aniden değişiyor. Bu ani artış olmasın dersen CPB kapatıp işlemciyi 3.8 GHz değerine OC yap. Gerek var mı dersen yok ama çözümü de bu.

Bir zararı olmaz. Nedeni Core Performanca Boost teknolojisi. İşlemci aniden hız arttırınca sıcaklık aniden değişiyor. Bu ani artış olmasın dersen CPB kapatıp işlemciyi 3.8 GHz değerine OC yap. Gerek var mı dersen yok ama çözümü de bu.
Oc yapabilirdim ama malesef stok soğutucum var. CPB kapatmayı düşünmüyorum. Performans kaybı olur diyorlar. Zararı yoksa böyle dursun teşekkürler cevap için.

Ryzen 5 2600 ile tarayıcı da gezerken 45 derece, YouTube'den video açınca aniden 57'ye çıkıp geri 45'e iniyor. Bunun zararı olur mu? Core Boost performance açık, onun etkisi olur mu?
Anlık Boost'a çıktığı için ona orantılı olarak voltaj ve sıcaklık haliyle yükseliyor. CPB yi kapatırsanız çözülmüş olacak.

OC yapabilirdim ama maalesef stok soğutucum var. CPB kapatmayı düşünmüyorum. Performans kaybı olur diyorlar. Zararı yoksa böyle dursun teşekkürler cevap için.
Dediğim şey tam olarak OC değil. Sadece CPB kapatınca oluşacak performans kaybını telafi edecek bir artış. Ben stok soğutucu ile 3.9 GHz kullanıyorum bu arada: )
Zararı yoksa böyle dursun teşekkürler cevap için.
Uğraşmak istemiyorsanız yukarıda dediğim gibi bir zararı yoktur. Böyle kalabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı