R5 2600 GTX 1060 PUBG'de anlık FPS düşüşü

ProffShooter

Decapat
Selamun aleykum arkadaşlar. Benim bir sorunum var ve bu sorun neyden kaynaklanıyor anlamış değilim. Ryzen 5 2600, GTX 1060, 8 GB 3000 MHz RAM, 240 GB SSD, ASRock B450 anakart ve 144 Hz monitörlü sistemim var ve daha 10 gün oluyor sistemi alalı, PUBG'de anlık GPU kullanımım ani hareketlerde fareyi aniden sağa sola çevirirken %98 kullanırken %40'lara, %30'lara falan düşüyor ve bu da FPS droplara neden oluyor. Anlık takılmalara neden oluyor. Sadece PUBG'de olur gibi, geri kalan oyunlarda GTA 5, CS:GO, Tomb Raider, Mafia 3, PES 2019'da böyle bir sorun görmedim henüz. Sistemi başka bir GTX 1060'la denedik, sorun aynı. 16 GB RAM denedik 8 GB yetmiyordur diye sorun yine aynı. Başka bir güç kaynağı denedik sorun yine aynı. tek bir şey kalıyor, o da işlemci. Arkadaşımda Intel i5-8500 GTX 1060'lı sistemi var hiçbir şekilde sorun yaşamıyor. Bu da benim aklıma Intel'in 1920x1080'de tekli çekirdek üstünlüğü olduğu için Ryzen serisi tekli çekirdek konusunda performansı düşük olduğu için sorun yaşıyorum gibime geliyor. Bir de bir yerde okudum PUBG tekli çekirdekte daha iyi performans veriyor diye. Sorunlarımı detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım, aynı sistemi kullananlar varsa Ryzen kullananlar varsa bu tarz sorunlar yaşıyorlar mı veya yaşayıp sorununu çözen arkadaşlar burdaysalar bana yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece tek bir oyunda yaşıyorsanız donanım ile ilgili problem yok demektir. PUBG optimisazyon bakımından sıkıntılı bir oyun aynı işlemciyi RX580 ile kullanıyorum arkadaşım ise 1060 ile kullanıyor bir sıkıntı yaşamıyoruz. RAM yetersizliği veya oyunda ping olabilir ayrıca PUBG FPS arttırma rehberlerinede bakabilirsin.

• Anakart: MSI Z170A
  • RAM: Gskill 8GB 2600
  • Ekran kartı: MSI 1060 6 GB Gaming X
  • İşlemci: i5 6600K
Sistemim budur. Aynı sorunu sadece pubgde yaşıyorum. 130-150 Fps den 20 lere kadar düşüyor. Siz Ram takviyesi yapmışsınız bunu öğrendiğim iyi oldu işe yaramayacağı boşuna Ram alacaktım. Tamamen oyundan kaynaklandığı kanıtlandı artık. Grafik ayarlarını düşürüp deneyeceğim.
Ayarlardan Fps 80-90 yap düzeliyor. Denedim akıcı bir şekilde oynuyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı