R5 2600 GTX 1660 Ti darboğaz

CS:GO SMT kapalı 720P darboğaz olmuyor, Fortnite epic ayarlarda olma imkanı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 2600 ve 1660 Tİ darboğaz çok enteresan ama işlemciye daha ağır olan oyunlarda olmuş olabilir. 2080'i rahat besler diyenler acayip saçmalayan ve bilmeyendir net.

@55superx Bende 9400F ve 1660 Ti var Epic ayarlarda 115-120 FPS alıyorum. Sizde neden drop oluyor anlamayadım, darboğaz da olmaması lazım, arkada işlemciyi kullanan herhangi bir uygulama var mı ?
Arka planda bir şey yok. Epic gölgeler kapalı ya da komple medium yapınca FPS artmıyor. Sadece ekran kartı kullanımı düşüyor. Bence de darboğaz olmamalı ama nedense oluyor işte.

İşlemciyi 4.1 GHz yapınca fazla drop atmadı ve FPS gölgeler kapalı şekilde 165 civarına çıktı. Ne yazık ki işlemci ısındığı için bu değerde tutamam.

@RevDeisDou Videonuz gizli.

R5 2600 stok halinde 1080P de sorun.
0.2GHz az demeyin bütün çekirdekleri 4GHz'e sabitleyin. Çok farkını göreceksiniz.
Ben RX5700 ile 2K çözünürlükte kullanıyorum işlemci 4GHz olunca ekran kartının hakkını vermeye başlıyor. Stok halde bırakınca anlık FPS düşüşleri yaşıyorum fakat 4GHz'e çekince çok fark ediyor ekran kartı kullanımı yüzde 90 üzerine çıkıyor.

İşlemci düşük GHz'de çalışması darboğaza sebep olabilir.
İşlemciniz ısındığı için bu değelerde tutamıyorsanız harici bir soğutucu almayı düşünebilirsiniz.

İşlemci düşük ghz de çalışması darboğaza sebep olabilir.
İşlemciniz ısındığı için bu değelerde tutamıyorsanız harici bir soğutucu almayı düşünebilirsiniz.
İşlemci 80 derece gördüğü an görüntü gidiyor 😀Şimdilik soğutucu alacak bütçem yok ama şimdilik böyle kullanıp ilerde soğutucu ile sorunu çözebilirim gibi geliyor.

İşlemciye hemen suç atmak doğru mudur sizce? Sıcaklığa bakmak bile aklınıza gelmeden işlemciye suç atmakta güzelmiş. İşlemciniz 1080 Ti besliyor 1660 Ti mı besleyemiyecek? Lütfen gidin bir kasanızın hava sirkülasyonuna bakın fanlarınızı kontrol edin işlemci sıcaklık değerlerini kontrol edin. İşlemcide sıkıntı olduğunu hiç düşünmüyorum.

İşlemciye hemen suç atmak doğrumudur sizce? Sıcaklığa bakmak bile aklınıza gelmeden işlemciye suç atmakta güzelmiş.İşlemciniz 1080Ti besliyor 1660Ti mı besleyemiyecek? Lütfen gidin bi kasanızın hava sirkülasyonuna bakın fanlarınızı kontrol edin işlemci sıcaklık değerlerini kontrol edin. İşlemcide sıkıntı olduğunu hiç düşünmüyorum.
Sıcaklıklar normal. Kasam berbat zaten konusunu da açmıştım ama sıcaklıklarım yine de gayet iyi. Sorunun işlemcide olduğu kesin gibi.

Burada laf atan herkese söylüyorum. Bakın be bu sorunu yaşıyorum. Evde bu sistem kurulu ve darboğaz yapıyor. Yok darboğaz olamaz diyerek sorun çözülmüyor. İşlemcide sorun olamaz derseniz "Normalde darboğaz olmaz ama sizde .... sorunu olabilir." tarzı şeyler yazabilirsiniz.

Ben bu işlemciyi alırken 2080 besler diyenleri okudum, testleri izledim ve buna güvenerek aldım zaten. Bir daha aynı şeyleri yazmanıza gerek yok.
Ama sorun senin sisteminde. Sizde oluyor diye genelleme yapamayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı